wtorek, 12 lutego 2019

red.Krzysztof Bzowski "Aktywnie po Polsce. Przewodnik dla ludzi pełnych energii "

Tytuł: Aktywnie po Polsce. Przewodnik dla ludzi pełnych energii 
Autor: red.Krzysztof Bzowski 
Wydawnictwo: Helion (Bezdroża) Gdzie wyruszyć na wakacje? W góry czy może nad morze? Jakie atrakcje czekają na nas w wakacyjnych miejscowościach? Jak zaplanować wakacyjny wypoczynek w taki sposób, żeby każdy znalazł coś dla siebie? Jak zaspokoić rozbieżne gusta członków rodziny, no i jak sprawić, żebyśmy po powrocie z wakacji nie zaczęli żałować, że czegoś nie zobaczyliśmy, pominęliśmy jakiś obiekt czy nie skorzystaliśmy z oferty sportów? 

Na te wszystkie pytania odpowiada książka „Aktywnie po Polsce. Przewodnik dla ludzi pełnych energii”, czyli przewodnik, który nie pozwala nam pobyć w domu. Lektura tej pozycji Wydawnictwa Helion nie tylko pozwoli zaplanować nam letnie wakacje czy zimowy wyjazd, ale również skłania do poszukiwania aktywności dla siebie w weekendy, do tego, aby po prostu wsiąść do pociągu byle jakiego (tudzież do innego środka transportu) i wyruszyć na wyprawę pełną przygód. 

Prezentowane aktywności i atrakcje, z których możemy skorzystać podczas pobytu w wielu miejscowościach (również w Stolicy) dowodzą, że aktywnym można być zawsze, a kierunki wyjazdów można dobierać w zależności od tego, jaki rodzaj czynnego wypoczynku preferujemy. Przewodnik pod redakcją Krzysztofa Bzowskiego jest zatem idealną propozycją zarówno dla tych, którzy po prostu lubią podróżować i zwiedzać nowe miejsca, eksplorować kolejne miasta, jak również dla tych, którzy czynnie uprawiają sport i pragną porównać ze sobą ofertę różnych firm czy możliwości uprawiania tego sportu, w zależności od danego miejsca. 

Przewodnik ponadto inspiruje do odkrywania tego, jak piękna jest Polska i jak wiele ma nam do zaoferowania, a także przekonuje, że i tu istnieją doskonałe warunki do uprawiania takich sportów, jak jazda konna, narciarstwo alpejskie, spadochroniarstwo i wiele innych. I choć w kręgu moich zainteresowań znajduje się przede wszystkim wspinaczka oraz góry, to doskonale opisane miejscowości, z wyraźnie zaznaczonymi możliwościami, które każde z tych miast oferuje, zarówno na ziemi, jak i na wodzie oraz w powietrzu, zachęcają do tego, by spróbować czegoś nowego. Opisane trasy wycieczek, wspinaczki, spływów kajakowych czy innych mogą stanowić wytyczne, wedle których poruszać się będziemy w trakcie wakacyjnego wypoczynku, bądź też stanowić zaledwie punkt wyjścia do tego, by samodzielnie poszukiwać nowych dróg, odpowiednich dla siebie. 

Możemy skorzystać z oferty sportowej Mazowsza i Warszawy, Łodzi i okolic, Górnego Śląska z Opolszczyzną, Krakowa, Poznania, Wrocławia i okolic, Pomorza Zachodniego i Pobrzeża Słowińskiego, Trójmiasta i Kaszub, a to zaledwie część z proponowanych kierunków, które możemy obrać wyruszając w podróż. Opisowi każdego z nich towarzyszy szczegółowa mapa, krótka jego charakterystyka, opis atrakcji, a także informacje praktyczne. Wśród nich znajdziemy niezwykle przydatne przy planowaniu wyprawy dane dotyczące adresów informacji turystycznych, a także obiektów oferujących opisywane atrakcje. 

Zarówno zawartość merytoryczna przewodnika „Aktywnie po Polsce”, jak i jego czytelny układ, a także wyróżnienie najważniejszych fragmentów i osobne strony zawierające wspomniane informacje praktyczne, a także poglądowe mapy, pozwalają nam z łatwością korzystać z przewodnika, zaś jego rozmiary sprawiają, że bez problemu można wsunąć go do plecaka i korzystać z niego przy planowaniu kolejnych etapów podróży. Gwarantuję, że po odłożeniu przewodnika, natychmiast ruszymy w drogę!

1 komentarz: