wtorek, 5 marca 2019

Krystyna Mirek "Miłość z błękitnego nieba"

Tytuł: Miłość z błękitnego nieba 
Autor: Krystyna Mirek 
Wydawnictwo: Edipresse Polska SA „Najpiękniejsze są miłości niewiadome / Nie wiadomo kiedy, gdzie, dlaczego, jak / Niewiadome może wyjść zza rogu domu / Więc się nie zdziw, kiedy ciebie porwie wiatr” – te słowa Kofty doskonale oddają nieprzewidywalną naturę miłości i jej zaskakujący niekiedy początek. Prawda jest bowiem taka, że spotyka ona nagle nawet tych, którzy w miłość nie wierzą, którzy otwarcie negują jej istnienie, którzy są przekonani, że nigdy nie chcą jej doświadczyć. Sytuacja zmienia, się wówczas, kiedy pojawia się ten właściwy / ta właściwa, a wówczas żadne wcześniejsze przekonania nie mają znaczenia – liczy się tylko to, żeby kochać i być kochanym. 

Miłości nie chce ani Angelika Niemirska, ani Daniel Jakubowski. Nie wierzą w nią, nie pragną mieć przy sobie drugiej osoby czy zakładać rodziny, choć każde z nich kieruje się innymi pobudkami. Ona ma za sobą ciężkie dzieciństwo z wiecznie zakochaną w nowych wujkach matką i dwójką przyrodniego rodzeństwa, którym musiała się opiekować. Zresztą lata spędzone w czynszowej kamienicy, w mieszkaniu sąsiadującym z burdelem zachwiały jej osadem mężczyzn i ich wierności. Nie waha się wykorzystywać swojej urody ale wyłącznie w celach zawodowych, a po tym, jak dzięki stypendium była w stanie wyjechać na studia do Monachium i znalazła tam pracę z obietnicą awansu, zrobi wszystko, by coś tak niepojętego jak miłość nie zaprzątało jej myśli. Z kolei Daniel, energiczny właściciel firmy informatycznej, wyrwawszy się spod kurateli rodziców, ani myśli się wiązać. Przystojny, szarmancki, ma na swoim koncie wiele złamanych damskich serc, a żadna dziewczyna nie ma szansy zostać u niego na śniadanie. Każdej daje po wspólnie spędzonej nocy na pożegnanie cenny prezent z bursztynem, po czym natychmiast zaczyna szukać nowego celu. 

Ta dwójka właśnie ma stanąć po dwóch stronach barykady – ona zostaje wysłana do Krakowa przez swoją firmę, by zawrzeć na jak najlepszych warunkach kontrakt z podwykonawcą – firmą Daniela, mężczyzna zaś zrobi wszystko, by w umowie znalazły się zapisy korzystne wyłącznie dla niego. Jak zakończy się ta historia? Przekonamy się o tym dzięki lekturze powieści autorstwa Krystyny Mirek, pt. „Miłość z błękitnego nieba”. Książka, opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki, to wzruszająca, romantyczna historia, której akcja rozgrywa się w walentynkowym okresie w Krakowie. Czy bohaterowie będą w stanie oprzeć się atmosferze miłości? 

Po powieść sięgnąć mogą wszystkie osoby, lubiące opowieści z romantycznym akcentem, ale też ci czytelnicy, którzy cenią sobie historie przez życie pisane, nawet, jeśli dodano im odrobinę koloru. Poza miłosnym wątkiem, autorka porusza szereg ważnych kwestii, związanych między innymi z rozwodami i stosunkiem do dzieci, dotyka także tematu etyki w biznesie. Choć główni bohaterowie są nieco wyidealizowani, to udaje nam się nawiązać z nimi kontakt. Prawdziwym mistrzostwem jest jednak kreacja postaci rodziców Daniela, która wprowadza do książki sporą dawkę humoru. To sprawia, że po książkę sięgnąć zdecydowanie warto i to nie tylko w Walentynki! 3 komentarze:

  1. Książki tej autorki jeszcze przede mną!

    OdpowiedzUsuń
  2. też lubię tę książkę, rzeczywiście para państwa Jakubowskich to zdecydowanie rozluźniający element :)

    OdpowiedzUsuń