niedziela, 9 czerwca 2019

Brian Tracy, Christina Stein "Uwierz w siebie i działaj"

Tytuł: Uwierz w siebie i działaj 
Autor: Brian Tracy, Christina Stein 
Wydawnictwo: OnePress (Helion) 


Ile to razy zastanawialiśmy się, co jest z nami nie tak, dlaczego nie osiągamy takich sukcesów jak inni, nie mamy takich pieniędzy, tylu przyjaciół. Być może nawet z zazdrością patrzyliśmy na życie naszych przyjaciół, członków rodziny zastanawiając się, czemu ich stan posiadania wciąż się powiększa, my zaś toniemy w długach, z których trudno się wydostać. Przepełniała nas gorycz, ale zamiast zabrać się do działania, woleliśmy siedzieć na kanapie i złorzeczyć tym, którym wiedzie się lepiej od nas. Paradoks polega jednak na tym, że bardzo często nie robimy nic, aby zmienić swoje położenie, zaś kręcenie się w kółko i miarkowanie działania, nie zaprowadzi nas do celu. 

Jaki jest twój cel? Czego tak naprawdę w życiu pragniesz? Kim jesteś i co cię ogranicza? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, a także wziąć pełną odpowiedzialność za swoje życie, dokonane zmiany i ich konsekwencje, sięgnij po książkę pt. „Uwierz w siebie i działaj”. Autor, Brian Tracy, autor bestselerowych książek, guru motywacji, który przekonuje, że chcieć to móc (pod warunkiem, że weźmiesz się do pracy nad sobą) oraz dr Christina Stein, mówczyni, psychoterapeutka, autorka kilku książek, razem stworzyli swego rodzaju podręcznik obsługi samego siebie, który pozwoli znam zmienić swoje życie, zadbać o jego jakość. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Helion pozycja nie jest dla tych, którzy odnoszą same sukcesy, dobrze czują się w swojej skórze, w środowisku prywatnym i zawodowym. To książka dla tych, którzy wciąż kręcą się w kółko, którzy nie potrafią wskazać swojego celu (a więc i obrać drogi do niego prowadzącej), którzy przytłoczeni błędnym wzorcami myślowymi, przesadami i fałszywymi stwierdzeniami, wciąż sabotują własne działania. To książka, która otwiera oczy na to, co w życiu jest ważne, pozwala radzić sobie z niepowodzeniami i wyciągać z nich wniosku, uczy nas adaptować się do zmian i sprawia, że pozbywamy się raz na zawsze negatywnych schematów myślowych. 

W siedmiu rozdziałach autorzy dostarczają nam teoretycznej wiedzy, ale jednocześnie zachęcają przy pomocy ćwiczeń, do praktycznego jej zastosowania. Dzięki lekturze przestaniemy zgadzać się na życie „w cichej desperacji”, nauczymy się radzić sobie ze strachem, pozbędziemy się negatywnych myśli, przestaniemy się frustrować, a zaczniemy działać. W rozdziale pierwszym, „Dlaczego ludzie tkwią w miejscu?”, poznamy lepiej siebie, zrozumiemy kim jesteśmy i jak dotarliśmy do miejsca, w którym jesteśmy obecnie. Rozdział drugi, „Co cię blokuje?”, przyjrzymy się błędom popełnianym przez rodziców, związanym m.in. z destrukcyjną krytyką, która zabija nasz potencjał, zaś rozdział trzeci, „Zostaw przeszłość za sobą”, pomaga nam pozbyć się bagażu przeszłości, abyśmy mogli osiągnąć to, co mieści się w zakresie naszych możliwości. 

W rozdziale czwartym, poświęconym zmianie swojego myślenia, modelować będziemy nasze reakcje na dane wydarzenia, na to, co nas otacza, przyjmować będziemy optymistyczną perspektywę, a dzięki temu zyskamy kontrolę nad swoimi emocjami. Rozdział piąty, „Naucz się panować nad zmianami”, pozwala nam zrozumieć nie tylko nieuchronność zmian, ale również przekonuje, że nasze działanie jest ważne wówczas, kiedy jesteśmy gotowi ponieść jego konsekwencje. Z kolei w szóstym rozdziale, traktującym o ludziach w naszym życiu, przyjrzymy się relacjom, które nawiązujemy z innymi, ale też samemu sobie. Dowiemy się, jak sprawiać, by inni poczuli się ważni, jak wzmacniać ich poczucie wartości, jak stworzyć udany związek. Siódmy, ostatni rozdział, „Do roboty!”, nawołuje nas z kolei do działania przypominając, że to my decydujemy o czym chcemy myśleć, że – usuwając swoje ograniczenia – jesteśmy gotowi uczynić swoje życie takim, jakie chcemy by było. 

Lektura książki „Uwierz w siebie i działaj” (jak zresztą żadnego innego poradnika) nie odmieni co prawda w cudowny sposób naszego życia, ale może zmusić nas do spojrzenia na dotychczasowe życie i wyciągnięcia wniosków z popełnianych błędów. Nie osiągniemy bowiem sukcesu wciąż powielając działania, które już wcześniej doprowadziły nas do porażki, nie zmienimy swojego życia, jeśli nie weźmiemy odpowiedzialności za swoje czyny, decyzje. Brian Tracy i Christina Stein dostarczają nam jednak wiedzy i narzędzi dzięki którym to my możemy wprawić w ruch spiralę zmian i … uczynić swoje życie lepszym!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz