poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Beata Pawlikowska: Kalendarz 2020 „Rok dobrych myśli”

Tytuł: Kalendarz 2020 „Rok dobrych myśli”
Autor: Beata Pawlikowska 
Wydawnictwo: Edipresse Książki Nie bez powodu wszyscy ludzie, którzy mogą powiedzieć o sobie, że są spełnieni, że są szczęśliwi, że realizują swoje marzenia i nie boją się sięgać po więcej, są osobami pozytywnie nastawionymi do życia, wypełnionymi dobrą energią i jasnymi myślami. Aby jednak dołączyć do tego grona, warto nad sobą pracować każdego dnia, przywołując na usta uśmiech i przekonując się, że to będą piękne godziny, podczas których mogą zdarzyć się cudowne rzeczy. 


Ta praca nad sobą będzie zdecydowanie łatwiejsza, jeśli zdecydujemy się na towarzystwo kalendarza, który może odmienić nie tylko cały nasz 2010 rok, ale i stanowić fundament dla nowego, lepszego i bardziej esencjonalnego życia. Beata Pawlikowska, znana podróżniczka, autorka wielu książek, a przy tym kobieta doświadczona przez życie, która przebyła długą drogę od zagubionej dziewczynki do świadomej siebie osoby, która doskonale wie czego chce, ale jest też otwarta na nowe, już po raz kolejny proponuje nam, byśmy wspólnie przeżyli radośnie każdy dzień. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki kalendarz „Rok dobrych myśli” to nie tylko zwyczajny kalendarz odmierzający kolejne dni, ale pozycja, dzięki której każdy z tych dni nadchodzącego roku, będzie wypełniony dobrymi myślami, wzbogacającymi nas i dodającymi nam energii. 

Kalendarz Pawlikowskiej wypełniony jest nie tylko dobrą energią, ale i kolorami, które przywodzą na myśl fantastyczne podróże i bajkowe przeżycia. Twarda oprawa chroni go przed zniszczeniem, zaś wygodny format sprawia, że możemy zawsze mieć go przy sobie, nie obawiając się, że nie zmieści się on do torebki czy plecaka. Każda strona kalendarza, to nowy dzień, który możemy zacząć do dobrym nastroju. Nie jest to terminarz, zatem nie mamy godzinowego rozkładu dnia, możemy zatem zapełnić strony kalendarza zarówno zadaniami do wykonania, jak i naszymi wrażeniami, przemyśleniami. Każdy dzień przynosi nam też pozytywne sentencje, zdania dodające nam siły, napełniające nas spokojem i nadzieją oraz zabawne rysunki, tak dobrze znane nam już zarówno z książek Pawlikowskiej, jak i jej „żółtych kartek”. Przy okazji przekonujemy się, że każdy dzień może nam przynieść okazję do świętowania – niezależnie od tego, czy obchodzić będziemy „Dzień wartości i zaufania” czy też „Dzień bez narzekania” bądź „Dzień brzoskwiniowy”. 

W kalendarzu znajdziemy też kilka niespodzianek – na przykład przepisy na pozwalającą doskonale rozpocząć bądź zakończyć dzień pastę z awokado i ziół czy pyszne i sycące ciastka orzechowo-figowe. Kilka ostatnich stron zostało przeznaczonych na nasze notatki, kontakty czy sprawy do załatwienia (zaś u mnie zwyczajowo – cele do osiągnięcia w 2010 roku i marzenia, bowiem tam zapisane, nabierają mocy sprawczej). 

Kalendarz 2020 rok z serii „Rok dobrych myśli”, to dla mnie kolejne już spotkanie z tym niezwykłym notatnikiem-niezbędnikiem, który odmierzając kolejne dni napełnia nas nadzieją, że każdy będzie lepszy od poprzedniego… 2 komentarze:

  1. Jakoś nigdy Pani Pawlikowska do mnie "nie trafiała" pomysł z kalendarzem fajny, jednak realizacja wydaje mi się nie do końca udana.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To tak chyba jest, że albo jest się do aktorki przekonanym (ja uwielbiam jej książki podróżnicze), albo nie. kalendarz towarzyszy mi jednak już od prawie roku (na 2019 r.) i bardzo sobie cenię pozytywną energię, którą wnosi.

      Usuń