poniedziałek, 7 października 2019

Vi Keeland "Kusząca pomyłka"

Tytuł: Kusząca pomyłka 
Autor: Vi Keeland 
Wydawnictwo: Kobiece 


Niekiedy ludzkie losy splatają się ze sobą w zaskakujący sposób, a my nawet nie jesteśmy świadomi tego, jaką rolę odgrywają i odgrywać mogą w naszym życiu napotkani ludzie i w jaki sposób my na nich wpływamy. Niekiedy jednak historia zatacza koło, stają oni na naszej drodze, zmieniając znacząco przyszłość, nadając pewnym rzeczom znaczenie, a niekiedy zupełnie zmieniając nasze postrzeganie rzeczywistości. 

Rachel poznała Caine`a w pubie w którym pracuje, choć spotkania tego nie można zaliczyć do udanych. Na skutek tragicznej pomyłki uznała, że jest chłopakiem przyjaciółki, który … okazał się mieć rodzinę, zatem dosadnie powiedziała mu, co myśli o tego typu mężczyznach, nie dając nawet szans na wytłumaczenie. Kiedy zrozumiała swoją pomyłkę było już za późno, a palący wstyd nie pozwalał jej przeprosić nieznajomego przystojniaka. Jedyne, co ją pocieszało to fakt, że już nigdy go nie spotka. Jakież było jej zdumienie, kiedy na powtórną rozmowę nie trzeba było długo czekać – seksowny gość pubu okazał się … jej nowym szefem, na dodatek owianym złą sławą, jeśli chodzi o stosunek do swoich asystentek. Czy to oznacza, że Rachel będzie musiała poszukać sobie nowej pracy? 

Caine okazał się być niezwykle wyrozumiałym mężczyzną, jeśli chodzi o zdarzenie w klubie, znacznie gorzej przyjmuje ciągłe spóźnienia Rachel. Dziewczyna zaciekawia go jednak i ujmuje swoją pasją, szczególnie iż studiuje muzykę tak naprawdę nie grając ani nie śpiewając, nie planując też kariery muzycznej. Robi natomiast magisterium z terapii muzyką, dźwiękami zagłuszając również rany w swoim sercu i duszy. 

Rachel nie jest jedyną osobą, która pragnie ukryć swoją przeszłość. Nic dziwnego, że Caine denerwuje się, kiedy dziewczyna odkrywa jego dawne alter ego – był bowiem perkusistą w zespole rockowym, udało im się nawet podpisać kontrakt z wytwórnią płytową. Jednak losy potoczyły się nieco inaczej, w rezultacie został profesorem i teraz zmuszony jest radzić sobie z niepokorną asystentką pokroju Rachel. Na dodatek asystentką, która wciąż wydaje mu się znajoma, która go fascynuje i pociąga, niekoniecznie w naukowym tego słowa znaczeniu… 

Czy ta dwójka ma szansę na stworzenie czegoś więcej? Czy dzielący ich dystans okaże się warty pokonania? Jakie tajemnice kryją i czy nie staną się one powodem do zniszczenia relacji pomiędzy nimi? Przekonamy się o tym dzięki lekturze porywającej powieści pt. „Kusząca pomyłka”, autorstwa Vi Keeland. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego powieść, to rzeczywiście … kusząca obietnica spędzenia kilka godzin na przesyconej wzajemną fascynacją i erotyzmem lekturze, która kryje jednak w sobie coś więcej, niż tylko dziki seks. Tym samym po książkę sięgnąć mogą nie tylko miłośnicy powieści erotycznych, ale tez wszyscy oczekujący wytchnienia od codzienności i całkiem niezłej książki o tym, jakie zaskakujące rozwiązania przynosi czasami życie. Do lektury przyciąga zarówno intrygująca fabuła, jak i wartka akcja, zaś plastyczne opisy rozpalają wyobraźnię. Wystarczy jedynie dać się ponieść opowiadanej przez autorkę historii…

2 komentarze: