niedziela, 8 marca 2020

K.N.Haner "Przebudzenie Morfeusza"

Tytuł: Przebudzenie Morfeusza
Autor: K.N.Haner
Wydawnictwo: Editio Red


Niekiedy znajdujemy się w sytuacji, kiedy naszym jedynym pragnieniem jest zacząć wszystko od nowa. Konsekwencje podjętych decyzji ściągają nas na dno, a my – by się ratować – musimy odciąć się od przeszłości. Niestety nie zawsze jest to takie łatwe. Niekiedy bowiem przeszłość potrafi powracać, gnębiąc nas, strasząc, grając z nami (albo nami)w grę, której zasad nie znamy. 

W takiej właśnie sytuacji jest Cassandra Givens, nic zatem dziwnego, że po zniknięciu człowieka, którego pokochała i z którym zaszła w ciążę, a także po śmierci przyjaciela, postanawia pozostawić za sobą Miami i powrócić do Toronto, do rodziny. Mimo iż większość jej członków uznaje ją za czarną owcę, która nie była w stanie przejąć się nawet chorym ojcem, a matka ma wątpliwości do do jej moralności, to jednak dzięki jej pomocy Cassandra była w stanie przetrwać ostatnie lata. Teraz, kiedy ukochany synek Tommy, pamiątka po wielkiej miłości, ale też wielkim bólu, jakie zadał Cassandrze jego ojciec, ma już prawie dwa lata, kobieta postanawia wrócić do pracy.

Pierwszy dzień w biurze projektowym otwiera jednak ranę z przeszłości. Jej szef, Kyle Worthington, wiedząc iż w Miami pracowała dla legendarnego w świecie projektantów Adama McKey, daje jej pierwsze zlecenie – właśnie dla Adama. Zaszokowana Cassandra odmawia, nie wiedziała nawet, że jej kochanek jest w Toronto. W takiej sytuacji trudno, by się wkrótce nie spotkali. Kiedy widzi Adama w biurze Kyle`a jest w szoku, ale dopiero jego pojawienie się na progu domu zwiastuje kłopoty. Jej synek jest bowiem tak do niego podobny, że trudno byłoby podważyć ojcostwo Adama. Co więcej, mężczyzna przyznaje, że od początku wiedział o ciąży Cassandry, ale chronił ją przed Erosem, odcinając się zarówno od niej, jak i od dziecka.

Co zatem zrobią teraz, kiedy wciąż grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony mafii? Czy kobieta, która stała się celem w rozgrywce może rozpocząć nowe życie, chociażby u boku Filipa, kolegi ze stażu, który znów pojawił się w jej życiu i … deklaruje miłość? Przekonamy się o tym dzięki lekturze trzeciej części brawurowo napisanej serii „Mafijna miłość”, autorstwa K.N.Haner. Trzecia część trylogii, pt. „Przebudzenie Morfeusza” oferuje nam (podobnie jak poprzednie części) niesłabnące emocje, ale fakt pojawienia się na świecie Cassandry i Adama, zmienia tak naprawdę wszystko. Teraz bowiem gra toczy się nie tylko o ich życie, ale o bezpieczeństwo małego Tommy`ego. Tym samym po książkę koniecznie muszą sięgnąć czytelnicy, którzy poznali wcześniejsze losy pary i poczuli na plecach oddech Erosa. Przyjemność w lekturze znajdą równie z te osoby, dla których będzie to pierwsze spotkanie z mafijną serią, choć z pewnością nie ostatnie. 

Haner ponownie zabiera nas w niebezpieczny świat mafijnych porachunków, gdzie życie ludzkie ma niewielką wartość. Okazuje się, że osoba Erosa znów powraca, a przeszłość i popełnione przez Cassandrę błędy okażą się znamienne w skutkach. Pytanie brzmi, czy Adam będzie potrafił chronić swoją rodzinę? A może nawet on nie jest w stanie tego dokonać? Lektura „Przebudzenia Morfeusza” wstrząśnie nami i zaskoczy, choć nie tak bardzo, jak samo zaskoczenie. Podobnie jak w poprzednich tomach i tu wiele się dzieje, nie do końca potrafimy określić, kto stoi po stronie dobra, a kto zła. Nie da się jednak nie zauważyć, jak bardzo bohaterka dojrzała. I choć napięcie erotyczne w tym tomie ustępuje samej historii, to wciąż pozostajemy pod wrażeniem mafijnej serii, licząc na kontynuację...Zapraszam do lektury recenzji tomu I "Sny Morfeusza" (TU) oraz II "Koszmar Morfeusza" (TU)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz