wtorek, 29 września 2020

Lisa Bjärbo, Emma Göthner "Ivar ratuje małego stegozaura"

Tytuł: Ivar ratuje małego stegozaura 
Autor: Lisa Bjärbo, Emma Göthner 
Wydawnictwo: Czarna Owca Nie ma chyba przedszkolaka, który czegoś nie kolekcjonuje. Jedni zbierają kolorowe kamyki, jeszcze inni maskotki albo figurki z bajek, jeszcze inni – kolorowe książeczki. Takie zbiory mogą stać się początkiem wspaniałej pasji, zwykle bowiem dziecko poszerza wiedzę na tematy związane ze swoją kolekcją oraz pieczołowicie ją powiększa, a niekiedy wokół niej zaczyna kręcić się całe życie i to … przez całe życie. Z małej dziewczynki zajmującej się modą może wyrosnąć projektantka, z chłopca kolekcjonującego autografy pisarzy – doskonały zawodnik lub komentator sportowy. A kto wyrośnie z chłopca, który kolekcjonuje dinozaury? 

Tego tak naprawdę do końca nie wiadomo, istotne jest tylko, że Ivar, bo o nim mowa, niezmiernie dinozaury lubi i wie mnóstwo na ich temat, potrafi też bez problemu wymienić bardzo skomplikowane nazwy poszczególnych okazów. Nawet jego ojciec jest pod wrażeniem tej wiedzy, nie wie jednak o tym, że chłopiec odbywa regularne wycieczki do krainy, gdzie dinozaury żyją. I to naprawdę … 

O tych niezwykłych podróżach, przygodach chłopca oraz o samych dinozaurach przeczytać możemy w niezwykłej książce, kolejnej już z serii o Krainie Dinozaurów, autorstwa Lisa Bjärbo, Emma Göthner. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Czarna Owca książka „Ivar ratuje małego stegozaura”, to nie tylko spora porcja rozrywki, ale i wiedzy. Poznajemy bowiem zarówno środowisko, w którym żyją dinozaury, jak i sporo faktów o nich samych, a w przypadku tego tomu – o stegozaurze. Adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym, zarówno tych, które dinozaury kochają, jak ido tych, które jeszcze nie mają zbyt wiele wiedzy na ich temat, książka wciąga nas w niezwykłą podróż do czasów, kiedy żyły dinozaury. Za sprawą pudełka Ivar przenosi się do Krainy Dinozaurów, gdzie tym razem spotyka stegozaura. Mimo groźnego wyglądu, to roślinożerny dinozaur, a na dodatek potrzebujący pomocy. Sally prosi o nią Ivara, bowiem jej mały synek Sigge zaplątał się w kolczaste gałęzie i nie może się ruszyć. Jedyna nadzieja w chłopcu, który jest na tyle mały, że ma szansę wyplątać dinozaura z tej pułapki. Ivar jest chłopcem o wielu talentach, tym razem przyda mu się umiejętność wspinania się po ściankach. Czy jednak to wystarczy, by oswobodzić Sigge? 

Dowiemy się dzięki lekturze tej niezwykłej opowieści, która rozbudza w dzieciach pasję i skłania do tego, by poszerzać swoją wiedzę na temat dinozaurów. To może być początek wspaniałej przygody, w której mamy okazję uczestniczyć! Warto także sięgnąć po książkę "Ivar i zaginiony diplodok"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz