środa, 30 września 2020

Lisa Bjärbo, Emma Göthner „Ivar ratuje głodne triceratopsy”

Tytuł: Ivar ratuje głodne triceratopsy
Autor: Lisa Bjärbo, Emma Göthner 
Wydawnictwo: Czarna Owca Nie ma chyba osoby, która nie marzyłaby o tym, by choć raz za sprawą magii przenieść się do innej krainy, przeżyć prawdziwą przygodę. I nie ma znaczenia, czy drzwi do tej przygody kryją się w starej szafie, czy może w lustrze, albo w tajemniczym pokoju podchodami. Ważne, że potrafią przenosić nas w inne miejsce, gdzie możemy być nareszcie sobą, gdzie możemy wykazać się wieloma umiejętnościami, gdzie choć na chwilę oderwiemy się od zwyczajnego życia, które - nawet jeśli jest wspaniałe – potrzebuje czasami nieco magii. 

Czy jednak drzwi do tej innej krainy mogą kryć się w pudełku z zabawkami? Okazuje się, że tak, tyle że nie jest to zwykłe pudełko, a pudełko z dinozaurami, zaś kraina do której możemy się w ten sposób przenieść, to … Kraina Dinozaurów. W taką niezwykłą podróż do miejsca, gdzie żyją prawdziwe dinozaury, zabierają nas Lisa Bjärbo oraz Emma Göthner dzięki wspaniałej serii książek o dinozaurach, adresowanej do dzieci w wieku przedszkolnym. Tom pt. „Ivar ratuje głodne triceratopsy”, to kolejne już, opublikowane nakładem Wydawnictwa Czarna Owca, zaproszenie do odbycia niezapomnianej przygody, a przy tym okazja do nabycia czy wręcz poszerzenia swojej wiedzy na temat dinozaurów. Dlatego też seria ta idealna jest dla młodych miłośników tych kręgowców, które zachwycają swoją różnorodnością, przerażają wyglądem i zaskakują złożoną naturą. 

Takim właśnie młodym miłośnikiem dinozaurów jest Ivar, który nie tylko posiada bogatą kolekcję ich replik, ale także wie o nich prawie wszystko. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, że chłopiec doskonale orientuje się w poszczególnych gatunkach i potrafi odróżnić te roślinożerne od tych mięsożernych, dla których on sam stanowiłby małą przekąskę. Każdej bowiem nocy Ivar wymyka się ze swojej sypialni i przenosi zaprawą pudełka do Krainy Dinozaurów, nie tylko przeżywając różne przygody ale i podejmując wyzwania i niosąc pomoc. I tym razem chłopiec będzie musiał spieszyć z pomocą, bowiem na ratunek czekają triceratopsy. I to wygłodniałe, bowiem mimo swojego groźnego wyglądu należą do roślinożerców, a tymczasem w okolicy nie ma niczego, co mogłyby skonsumować. Niestety z uwagi na swą krępą budowę nie mają szans dosięgnąć liści wysokich drzew, i tym samym skazane są na głodówkę. Całe szczęście, że Ivar przybywa w odpowiednim czasie i wykorzystuje swój spryt oraz umiejętność konstruowania procy, przy pomocy której można strącać liście. Co więcej, sam decyduje się na to, by został wystrzelony w powietrze, aż po konary drzew. 

Czy to wystarczy, by zapewnić triceratopsom jedzenie? Czego jeszcze się o nich dowiemy? Przekonamy się o tym sięgając po książkę o przygodach Ivara w Krainie Dinozaurów, która rozbudza naturalną ciekawość i głód wiedzy, a przy tym gwarantuje doskonałą zabawę!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz