niedziela, 28 lutego 2021

Elżbieta Krokosz "Ty też to masz!"

Tytuł: Ty też to masz! 
Autor: Elżbieta Krokosz 
Wydawnictwo: OnePress 


Czy zastanawiałeś się kiedyś, co tak naprawdę w życiu chciałbyś robić? Czy odkryłeś swoją pasję, swój talent? A może uważasz, że na pasji nie powinno się zarabiać i dlatego wybrałeś pracę, której nie lubisz, która nie daje ci satysfakcji i chodzisz do niej bo musisz, a dopiero po przyjściu do domu rozwijasz swoje skrzydła? A może wciąż jeszcze szukasz swojej drogi i tak naprawdę nie wiesz, co chciałbyś robić? 

Nadeszła pora, byś odkrył swoje talenty i swoją życiowa drogę. A nawet więcej – musisz to zrobić! O tym, dlaczego musisz, a nie możesz i, co najważniejsze, w jaki sposób tego dokonać, przeczytasz w poradniku Elżbiety Krokosz pt. „Ty też to masz! Odkryj swoje talenty i zacznij robić w życiu to, co lubisz i potrafisz najlepiej”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Onepress publikacja, to dość niecodzienne podejście do kwestii talentów i ich odkrywania. Zwykle bowiem unika się w poradnikach słowa „musisz”, tym razem jednak Krokosz nie tylko go używa, ale dokładnie tłumaczy, dlaczego ma ono tak wielkie znaczenie. Tym samym jest to poradnik zarówno dla tych, którzy chcą talent odnaleźć, jak i dla tych, którzy utknęli w złotej klatce i trudno im się z niej uwolnić. Autorka, od lat zajmująca się rozwojem osobistym uświadamia nam, że nie warto marnować czasu, że nie warto też robić czegoś, czego robić nie lubimy, w co nie wkładamy serca. Pisze o stanie przepływu, ale nie tylko zajmuje się teorię. Dostarcza nam bowiem narzędzi, dzięki którym ta teoria może stać się faktem. 

Czytanie o talentach, o drodze do ich odkrycia, to bowiem zbyt mało, by dokonać realnej zmiany. Potrzeba działania, do czego motywuje nas książka, pozwalając samodzielnie odkryć, co chcemy robić w życiu. Co więcej, dzięki niej możemy zaprojektować życiową drogę na nowo, i to niezależnie od tego, w jakim momencie swojego życia jesteśmy, ile mamy lat czy też co w chwili obecnej robimy. Książka składa się z dziesięciu rozdziałów, które pozwalają na odbycie prawdziwej podróży w głąb siebie. 

Dzięki Krokosz dowiadujemy się o trzech strefach: komfortu, dyskomfortu i paniki, po to, by dokładnie uświadomić nam nasze podejście do kwestii życiowej drogi i wyzwań. Dowiemy się, w jaki sposób należy stawiać cele, a także w jaki sposób satysfakcja z pracy wpływa na poczucie szczęścia. Autorka dowodzi też, że – w aspekcie kariery – najsilniejszą pozycję w organizacjach mają te osoby, które świadomie wybrały swoją drogę, które budują swoją pozycję w oparciu o talenty i wybierają obszary, w których odnajdują swoje powołanie. 

Odkrywanie swojej pasji zaczniemy od obalenia swoich przekonań, te bowiem mają wpływ na to, jakie działania podejmujesz w jak się zachowujesz. Krokosz dowodzi, że wśród trzech możliwości odkrycia swojej życiowej drogi tylko jedna kończy się odnalezieniem najlepszego sposobu na siebie. Odkrycie tej drogi to tak naprawdę odkrycie zestawu kryteriów, jakie muszą się na niej znaleźć, byśmy mogli odczuć radość, pasję i spełnienie. Dowiemy się ponadto, czym jest stan przepływu i jaki jest jego związek z radością w pracy, co więcej będziemy odkrywać, co faktycznie nam tę radość daje i jaki mamy potencjał. 

Odkryjemy też m.in. swoją misję, zaś na zakończenie (a właściwie początek naszego nowego etapu życia) nauczymy się analizować swoją rzeczywistość pod kątem naszego celu i stworzymy plan działania. Dzięki rozmaitym ćwiczeniom, a także przykładom ( w tym rozmowom), będziemy w stanie nie tylko odnaleźć w sobie przekonanie, co chcemy robić, ale także jaką drogą chcemy iść i tę drogę zaprojektować. Poznamy również wskazówki, jak z niej nie zbaczać pod wpływem „życzliwych” osób (sabotażystów) czy nawet naszego największego wroga – samego siebie. To wszystko sprawia, że niezależnie od tego, gdzie chcemy dojść, ruszymy w tym kierunku, korzystając ze stworzonej przez siebie mapy!.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz