czwartek, 25 lutego 2021

Kirsty Gallagher "Żyj zgodnie z fazami Księżyca"

Tytuł: Żyj zgodnie z fazami Księżyca 
Autor: Kirsty Gallagher 
Wydawnictwo: Muza SA O tym, jak istotny wpływ na nasze życie ma Księżyc, nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy tylko sięgnąć pamięcią kilkanaście lat wstecz, kiedy to nasze mamy czy babcie zgodnie z fazami Księżyca układały sobie harmonogram prac domowych, podobnie zresztą postępowali rolnicy, siejąc, orząc, zbierając plony właśnie w rytm Księżyca. O tym, że moc Księżyca jest wielka mogą zaświadczyć psychiatrzy, widząc pobudzenie pacjentów w okolicach pełni, my również sami w tym okresie możemy dostrzec u siebie oznaki zdenerwowania. Czy jednak, znając tę właściwość Księżyca, możemy ją wykorzystać na swoją korzyść? Okazuje się, że tak, wystarczy tylko żyć zgodnie z fazami Księżyca, naturalnie podążając za nim i modyfikując w ten sposób swoje plany, by Księżyc wspierał określone nasze aktywności. 

O tym, w jaki sposób to zrobić (a także, jak wielkie korzyści można z tego czerpać) zajmująco pisze Kirsty Gallagher, w swoim poradniku pt. „Żyj zgodnie z fazami Księżyca”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Muza książka nie jest typowa pozycją naukową czy opracowaniem z dziedziny astrologii. Autorka, nauczycielka jogi i medytacji, trenerka i mentorka Księżycowa, dzieli się z czytelnikami refleksjami na temat Księżyca i jego wpływu, a także pokazuje, w jaki sposób pracować z mistyczną energią Księżyca. To książka dla tych wszystkich, którzy czują i wiedzą więcej, którzy są otwarci na różnego rodzaju energie (i wiedzę), ale również dla sceptycznie nastawionych, być może właśnie dzięki tej pozycji zmienią oni swój stosunek do wpływu Księżyca. 

Książka podzielona jest na trzy części, zawierające rozdziały, które odsłaniają przed nami wiedzę na temat podstaw naukowych magii Księżyca, pracy z każdą z faz Księżyca, a także zastosowania wpływu znaków zodiaku i mądrości księżycowej oraz wykorzystania cykli i energii do lepszego poznania siebie. W części pierwszej autorka omawia krótko i zrozumiale kwestie podstawy astrologii księżycowej, pisząc o świetle Księżyca, cyklu lunarnym, sile przyciągania, znakach zodiaku czy porach roku. Gallagher sięga również do przeszłości przywołując fakty związane z rolą Księżyca chociażby w starożytności. Namawia nas również, byśmy obdarzyli zarówno siebie, jak i Księżyc zaufaniem, byśmy zaczęli znów żyć z zgodzie z odwieczną siłą. Przywołuje też osiem faz Księżyca, a także działania i refleksje z nimi związane. 

W każdej pełni i nowiu w ciągu roku Księżyc znajduje się w innym znaku, przynosząc cechy, energię i magię tego znaku. Ma to wpływ na każdego z nas i to niezależnie od tego, w jakim znaku się urodziliśmy. Część druga jest właśnie w pełni poświęcona Księżycowi w każdym znaku zodiaku oraz wiedzy i przewodnictwu, jakie chce nam przekazać przechodząc przez dany znak. Część trzecia to natomiast część skoncentrowana na praktyce. Autorka prezentuje nam rytuały na każdy nów i pełnię Księżyca, pozwalające odkryć w swoim wnętrzu odpowiedzi na nurtujące nas pytania. W części tej znajdziemy również księżycowe afirmacje, które są potężnym narzędziem wspierającym księżycową magię. Autorka zachęca nas też m.in. do prowadzenia dziennika poświęconego księżycowym praktykom oraz do stworzenia ołtarzyka, przy którym można będzie celebrować kolejne fazy i odprawiać rytuały. 

Z pewnością nie jest to książka dla każdego – nie wszyscy w tym momencie życia są gotowi otworzyć się na księżycową magię. Jednak ci, którzy się na to zdecydują, bardzo szybko zobaczą efekty.

1 komentarz:

  1. Moje klimaty :) aczkolwiek siedzę w tym temacie od lat, więc nie sądzę, żebym znalazła w tej książce coś nowego.

    OdpowiedzUsuń