poniedziałek, 12 lipca 2021

Agnieszka Siepielska "Anioł Coltona"

Tytuł: Anioł Coltona
Autor: Agnieszka Siepielska
Wydawnictwo: Akurat


My, kobiety, lubimy silnych facetów i nawet nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Mimo iż w praktyce taki związek zwykle się nie sprawdza, a to, co nas przyciągnęło, wkrótce zaczyna odstręczać, to jednak przy silnym (zarówno psychicznie jak i fizycznie) mężczyźnie, czujemy się bezpiecznie. Dodatkowo podnieca nas fakt, że jesteśmy zdobywane, że taki mężczyzna nie pyta, tylko bierze, że jest zazdrosny o nas, że rzuciłby się z pazurami na każdego, kto chciałby zrobić nam krzywdę.

Takim właśnie mężczyzną, pociągającym, wykształconym, ale jednocześnie pełnym mroku, jest Colton, członek gangu Sinners & Reapers. Jego członkowie, w tym bracia Coltona, to twardziele, choć często o miękkich sercach przynajmniej dla tych, których kochają. Ten, kto widział Coltona w nocnym klubie nie mógłby uwierzyć, że na co dzień mężczyzna jest wziętym chirurgiem w pobliskim szpitalu. W właściwie był, bowiem zła opinia o Sinners & Reapers uderza również w Coltona i zostaje on zwolniony. Choć tak naprawdę klub to tylko wymówka, bowiem dyrektor od dawna planował obsadzić ten etat swoim człowiekiem. W odwecie Colton uprawia sex z jego żoną i to dbając o to, by były szef wszystko widział.

Ta zemsta jednak nie daje mu wystarczającej satysfakcji. Choć właściwie zamiast obmyślać kolejną, skupia się na zatracaniu się w alkoholu, każdego dnia upijając się do utraty przytomności. Wszystko zmienia się po kolejnej akcji z udziałem braci – ruszają oni odbić zaginioną dotąd dziewczynę. Lexi, biedna, krańcowo wykończona, porusza czułą stronę Coltona, wyzwala w nim pragnienie opieki nad tą piękną, bezbronną istota. Obiecuje jej ratunek, choć sam niedługo będzie go potrzebował. Odkąd bowiem ożenił się pod wpływem matki z Carissą, która okazała się być złodziejką, jedyną dobrą informacją w jego życiu okazała się być ta, że żona pozostawia córeczkę. Kocha Lily nad życie, ale nawet dla niej nie jest w stanie się zmienić. Czy zrobi to dla Lexi? A może nie będzie musiał?

Przekonamy się o tym dzięki lekturze kolejnego już tomu opowieści o mężczyznach Sinners & Reapers, pt. „Anioł Coltona”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Akurat książka autorstwa Agnieszki Siepielskiej, to bardzo niebezpieczna książka szczególnie dla kobiet, które marzą o takich mrocznych i brutalnych mężczyznach, jak Colton, okazujących jednak niezwykłą delikatność w niektórych kwestiach. To również książka dla tych, którzy chcą poczuć dreszcz, zarówno emocji, jak i pożądania, a wreszcie dla tych, którzy szukają mało zobowiązującej lektury na wakacje.

To jedna z tych książek, w którą się można wciągnąć, albo nie. Mnie niestety się nie udało, mimo iż akcja toczy się wartko, a dzięki oddaniu głosu bohaterom możemy śledzić wydarzenia z różnej perspektywy. Jednak natężenie wulgaryzmów, niekiedy zupełnie nieuzasadnionych, a także irytująca bohaterka Lexi, nieco mnie do książki zraziły. I szczerze mówiąc po kolejnej już stronie. Nie byłam już zainteresowana informacją, co Colton ma w pewnej części ciała. Tej typowo męskiej…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz