poniedziałek, 23 sierpnia 2021

David i Austin Perlmutter. Kirstin Loberg "Mózg na detoksie. Oczyść swój umysł, by sprawniej myśleć, wzmocnić relacje i znaleźć szczęście"

Tytuł: Mózg na detoksie. Oczyść swój umysł, by sprawniej myśleć, wzmocnić relacje i znaleźć szczęście
Autor: David i Austin Perlmutter. Kirstin Loberg
Wydawnictwo: SensusJak to możliwe, że jedni wciąż borykają się z problemami podczas gdy inni idą przez życie bez problemów (a przynajmniej takie można odnieść wrażenie)? Dlaczego jednym wszystko się udaje, a drudzy ponoszą porażkę za porażką? Jak to możliwe, że jedni cieszą się dobrym zdrowiem, wspaniałą rodziną, majątkiem, inni zaś wciąż bez powodzenia zaczynają od nowa? Jak to się dzieje, że w świecie, który daje nam nieskończone możliwości, wciąż cierpimy na niedostatek, jesteśmy chorzy, samotni czy nieszczęśliwi?

Odpowiedź na te pytania kryje się w mózgu. Zatem czas na jego pranie i małą rewolucję, która ma realną szansę na to, by poprawić jakość naszego życia. Zmiana myślenia pociągnie za sobą zmianę postępowania, ta zaś skutkować będzie nową drogą życia, która dawać będzie satysfakcję. O tym, jak to osiągnąć, jak sprawić, byśmy odczuwali spokój i zadowolenie dowiedzieć się możemy z książki „Mózg na detoksie. Oczyść swój umysł, by sprawniej myśleć, wzmocnić relację i znaleźć szczęście”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Sensus książka opiera się na założeniu, że nasz mózg jest zmanipulowany, w wyniku czego doświadczamy zachowań, w wyniku których jesteśmy samotni, lękliwi, chorujemy, jesteśmy nieszczęśliwi, nie żyjemy w zgodzie z własnym Ja. Wszystkie błędne decyzję podejmujemy pod wpływem zmanipulowania, a te codzienne kiepskie wybory wpływają destrukcyjnie na nasze życie. Czas zatem z tym skończyć, czas poprawić swoją sytuację i zacząć kierować się w życiu tym, co dla nas najlepsze. To lektura dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy stoją u progu najważniejszych życiowych wyborów, jak i dla tych, którzy już wielokrotnie źle wybrali, dla tych, którzy są świadomi, że można coś zmienić i chcą to zrobić, jak i dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że zmiana jest konieczna.

Książka składa się z dwóch części – pierwsza zatytułowana „Życie pod wpływem” stanowi omówienie sztuczki mentalnej, która szkodzi każdemu z nas, druga zaś, „Czas na zmianę”, zawiera propozycję narzędzi niezbędnych do tego, by myśleć bardziej klarownie, umocnić więzi z innymi ludźmi i rozwinąć w sobie zdrowe nawyki. Niezależnie od tego, jakimi schematami się kierujemy, jaki rodzaj manipulacji jest wobec nas stosowany i na jaki jesteśmy podatni, w książce znajdziemy uniwersalne metody zmierzające do uzyskania mentalnej wolności, do pozbycia się toksyn zalegających nasz umysł, do przeprogramowania mózgu.

Kolejne rozdziały książki traktują m.in. o kulturze oddzielenia, o skali naszego uzależnienia (autorzy pokazują je na przykładzie żywienia), o prawdziwym zdrowiu, rozumianym jako „energiczny stan mentalnego i fizycznego dobrego samopoczucia (..)”. Autorzy opisują działanie mózgu, zadania neuronów, poznamy model trojakiego mózgu (mózg pierwotny, limbiczny i trzeci „nowy” mózg), a także wpływ stresu na nasze działanie. Autorzy dowodzą jednak, że nic straconego, że możemy wszystko zmienić, m.in. odzyskując kontakt z naturą, poprzez stosowanie kąpieli leśnych, ale nie tylko. Za pośrednictwem książki zajmiemy się również naszą kuchnią, przekonamy się, dlaczego sen to zdrowie oraz przeżyjemy … dziesięciodniowe pranie mózgu.

Lektura książki, szczególnie aktywna, obejmująca wykonanie zawartych w książce ćwiczeń, ma szansę realnie zmienić swoje życie. Wyciszymy swój umysł, zaczniemy słuchać sygnałów płynących z naszego ciała, a przede wszystkim staniemy się autentyczni w swoich działaniach i … swoich wyborach. Konstrukcja książki, swego rodzaju podział na część teoretyczną i praktyczną, umożliwia powrót do wybranych fragmentów tekstu kiedy tylko będzie to konieczne. Przygoda z książką to prawdziwy proces, który doprowadzić nas może do szczęścia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz