piątek, 13 sierpnia 2021

Nora Roberts "Serena"

Tytuł: Serena
Autor: Nora Roberts
Wydawnictwo: HarperCollins


Życie potrafi niekiedy pisać nam zaskakujące scenariusze, a my niewiele możemy zrobić, by zmodyfikować plan nakreślony przez siły wyższe. Jedyne co nam pozostaje, to poddać się mu, bowiem wszelki opór nie ma sensu i naraża nas na wiele różnych komplikacji. Jeśli jeszcze tej sile wyższej ktoś pomaga, to można założyć, że pewne rzeczy po prostu muszą się wydarzyć…

Serena MacGregor, najmłodsze dziecko potentata finansowego, Daniela MacGregora i doskonałego chirurga, Anny Whitefield MacGregor nie ma jednak w zwyczaju poddawać się woli losu. Woli sama kreować swoją przyszłość, a złota klatka absolutnie nie jest dla niej. Dlatego właśnie po prestiżowych studiach, chcąc posmakować wolności i samodzielności, porzuciła trzypokojowy apartament w rodzinnej rezydencji w Hyannis Port, zamieniając go na malutką kabinę na statku wycieczkowym Celebration, na którym pracuje w charakterze krupierki. Jej plan zakłada poznanie tajników zawodu po to, by sama zarządzać kasynem, ale na razie doskonale się czuje wśród członków załogi, dzieląc się nimi obowiązkami.

Swoje obowiązki krupierki wykonuje z pełnym profesjonalizmem, a co najważniejsze nie wdaje się w romans z pasażerami, zresztą mało jest takich mężczyzn, którzy mogliby jej zaimponować, czy dorównać jej ojcu. Wszystko zmienia się, kiedy przy jednym ze stołów staje przystojny Indianin, Justin Blade, hazardzista, który uwielbia gry. I to nie dotyczy wyłącznie gier hazardowych, o czym zresztą szybko informuje Serenę. Piękna kobieta od razu go zaintrygowała, stając się nie tylko erotycznym podbojem, ale również prawdziwym intelektualnym wyzwaniem.

Justin Blade nie sądził, że bilet wręczony przez przyjaciela może zmienić całe jego życie. Kiedy jednak poznaje nazwisko pociągającej go kobiety zaczyna zdawać sobie sprawę, że jego spotkanie z Sereną niekoniecznie jest dziełem przypadku, tylko … jej ojca. To on, martwiąc się o stan cywilny dorosłej już córki i jej brak zainteresowania płcią przeciwną, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Czy Serena będzie potrafiła się oprzeć przystojnemu Komanczowi? Czy kiedy pozna prawdę o roli ojca w spotkaniu, zmieni swój stosunek do Justina? Przekonamy się o tym dzięki lekturze powieści pt. „Serena”, autorstwa Nowy Roberts. Opublikowana nakładem Wydawnictwa HarperCollins książka to gorący romans, jednak wykraczający poza konwencję gatunku. Mamy tu bowiem do czynienia z wątkiem sensacyjnym, a chwilami robi się naprawdę niebezpiecznie. Mimo tego to lektura lekka, nie wymagająca refleksji czy zaangażowania, idealna na wakacyjny wypoczynek (nie tylko rejs statkiem).

Ku zaskoczeniu Sereny Justin proponuje jej pracę w swoim hotelu, a właściwie w kasynie. Ona jednaj wie, że czas pracy dla innych się już skończył. Nadszedł czas na to, by wykorzystać zdobyte umiejętności i zacząć stawiać śmiałe kroki w biznesie. Zgadza się zatem na propozycję Justina, ale pod warunkiem, że zostanie jego wspólniczką. Fakt, iż mężczyzna coraz bardziej liczyć się w jej życiu, również nie jest bez znaczenia… Zawierając jednak układ nie są świadomi, że naraża on Serenę. Ktoś bowiem zaczyna grozić Justinowi, i nie cofnie się przed niczym. Bomba w kasynie to dopiero początek planowanej zemsty.

Historia wciąga, choć jest zbyt płytka, by można było uznać książkę za dobrą. To raczej dość przeciętna powieść, jedna z najsłabszych w dorobku autorki, ale mimo wszystko warto po nią sięgnąć. Chociażby dla relaksu, by choć przez chwilę zanurzyć się w świecie luksusu, wielkich pieniędzy, ale też ryzykownych gier…

2 komentarze: