poniedziałek, 29 listopada 2021

D.J.Conway "Magia księżycowa. Mity, zaklęcia, przepisy i rytuały"

Autor: D.J.Conway
Wydawnictwo: Kobiece


Nie od dziś wiadomo, że nasz nastrój i nasze decyzje mogą zmieniać się w ten sam sposób, w jaki zmieniają się fazy Księżyca. Uważa się ponadto, że Księżyc wpływa nie tylko na przypływy i odpływy wód, ale również na nasz sen, a także komfort życia. I nawet, jeśli nie chcemy w to wierzyć, jeśli chcemy mieć złudzenie pełnej kontroli, to istnieją dowody naukowe mówiące o tym, że w okolicy Pełni wzrasta liczba przestępstw, a także aktywność pacjentów szpitali psychiatrycznych.

Czy tego chcemy czy też nie, Księżyc oddziałuje na nasze zachowanie. A przyjmując do wiadomości tę prawidłowość możemy nie tylko reagować na to, co się z nami dzieje w zależności od konkretnej fazy, ale i skutecznie korzystać z pomocy Księżyca. W jaki sposób? Tego właśnie możemy dowiedzieć się z wyjątkowej książki pt. „Magia księżycowa. Mity, zaklęcia, przepisy i rytuały”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Kobiecego. D.J.Conway, amerykańska ekspertka związana z magią i New Age, dzieli się z nami swoją obszerną wiedzą na temat Księżyca i jego działania, a także sposobów, by wykorzystać jego moc we własnym celu. Tym samym to książka z dziedziny ezoteryka i parapsychologia, adresowana do wszystkich osób o otwartych umysłach, którzy chcą aktywnie wpływać na swoje życie, zbliżyć się do Natury i czerpać z pradawnej sztuki współpracy z fazami Księżyca. To również lektura dla sceptyków, bowiem autorka dokładnie tłumaczy wpływ Księżyca, przytaczając dowody i opisując konsekwencje tego wpływu. Zresztą, najlepszą miarą skuteczności działania Księżyca, będzie przekonanie się o tym osobiście za sprawą jednego z wielu zawartych w książce zaklęć.

Książka składa się z dwóch części, z których pierwsza stanowi wprowadzenie do tematu, natomiast druga stanowi bardzo szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób zanurzyć się w przepływie energii księżycowej. Kolejne rozdziały tej części, miesiąc po miesiącu opisują pozycję księżyca, jego fazy, księżycowy wpływ oraz to, w jaki sposób możemy tę wiedzę wykorzystać. Wykaz miesięcy księżycowych pomaga nam uwierzyć w realne oddziaływanie Księżyca, bowiem autorka przekazuje nam prastare tajemnice, idee oraz tradycje jego dotyczące. Obszerna część dotycząca przepisów i umiejętności w każdym miesiącu księżycowym powstała na podstawie jej własnych materiałów oraz receptur. Proponowane przez autorkę dania można spożywać w czasie rytuałów, ale również stosować je niezależnie od praktyk magicznych, niektóre nawet doskonale nadają się na przyjęcia i poczęstunek dla gości.

Krok po kroku zagłębimy się w tajemnice księżycowego roku dowiadując się, skąd wzięły się poszczególne nazwy miesięcy, z jakimi świętami są związane, a także jakie bóstwa są im przypisane. Poznamy też księżycową symbolikę, a także porzekadła związane z kolejnymi miesiącami oraz wpływie tych miesięcy na miłość – o uczucie zadbamy też dzięki załączonym zaklęciom i rytuałom. Poza wspomnianymi przepisami na pyszne, choć niekiedy oryginalne smakowo potrawy, znajdziemy też przepisy rękodzielnicze. Wśród własnoręcznie wykonanych przedmiotów mamy do wyboru m.in. tussie-mussie czyli ręcznie przygotowany bukiet, potpourri, poduszeczki do szpilek. Poznamy również mity powiązane z danym miesiącem i fazami Księżyca, a także magiczne rytuały, które możemy odprawić odnośnie różnych intencji zmiany.

Lektura książki jest sama w sobie niezwykle frapująca, bowiem poradnik napisany jest w sposób czytelny, a same mity i wierzenia interesujące również dla kulturoznawców. Natomiast skorzystanie z wspaniałych przepisów ubogaci naszą kuchnie, zaś rękodzieło nie tylko pozwoli się odprężyć, ale także napełni nasze domy wspaniałą atmosferą. Magia zaś może realnie odmienić nasze życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz