wtorek, 22 marca 2022

Michael Furie "Księga eliksirów. Magiczna moc naparów, wywarów i mikstur"

Autor: Michael Furie
Wydawnictwo: Kobiece


Wiele osób kojarzy magię wyłącznie z czarownicami i oglądanymi horrorami czy baśniami. W nich wiedźmy przyrządzały swoje mikstury, dzięki którym piękne kobiety zamieniały się w ropuchy, a wywary służyły też do różnego rodzaju rytuałów. Jednak zwykle nie traktujemy poważnie takich sposobów na załatwienie różnych spraw, magię pozostawiając wyłącznie obrazom kinowym czy powieściom. Tymczasem oparta jest ona na pradawnych wierzeniach, ale i obserwacji natury, na mocy ziół oraz na ich właściwościach.

Nieco więcej informacji o magicznych specyfikach możemy zdobyć z książek poświęconych magii. I nawet, jeśli sięgamy po nie wyłącznie z ciekawości, to warto dowiedzieć się, na czym polega sekret wywarów, do czego i w jaki sposób ich używać, a także jakie granice możemy przekroczyć, by wciąż pozostawać bezpiecznym. O tym wszystkim przeczytamy w poradniku pt. „Księga eliksirów”, autorstwa Michaela Furie. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego książka z dziedziny ezoteryka koncentruje się szczególnie na samym warzeniu magicznych napojów i naparów i to używanych zarówno przez samego autora i znanych mu czarowników i czarownice, jak i stosowanych w przeszłości.

Książka podzielona jest na trzy części, z czego pierwsza omawia podstawy warzenia naparów oraz podstawy magii. Znajdziemy tu informacje wstępne, dotyczące m.in. wyboru odpowiedniego naczynia czy naładowania składników magią. Autor opisuje również poszczególne etapy warzenia napojów, a także omawia różnice pomiędzy poszczególnymi czynnościami związanymi z wykorzystywaniem tych samych produktów do różnych celów. Dzięki temu będziemy mogli przejść do zasadniczej kwestii, czyli warzenia, opisanego w części drugiej poradnika.

W tej części autor zabiera nas w swego rodzaju podróż do świata magii, przepełnionego wywarami czy napojami, pachnącego ziołami. Zwraca również uwagę na powiązanie napojów ze znakami zodiaku, na receptury skonstruowane w ten sposób, by wzmacniały najkorzystniejsze cechy konkretnego znaku zodiaku. Poznamy także recepty na magiczne napoje planetarne, receptury na oczyszczanie i wypędzanie, pozwalające odciąć się od niewspółgrających sił i energii lub chociaż je zneutralizować. Furie opisuje również receptury napojów na zdrowie, miłość, szczęście, dzieli się z nami ponadto przepisami na magiczne napary wspomagające nasze osobiste zdolności związane z magią. Trzecia, ostatnia część, stanowi przybliżenie różnego rodzaju receptur, nie tylko na napary, ale i maści i inne specyfiki, zdumiewająco proste w swoim składzie.

Lektura tego poradnika jest niezwykle fascynująca, nawet jeśli pozostajemy sceptyczni wobec działania tych specyfików -kto wie, w jaki sposób tak naprawdę działa magia. Jest to natomiast swego rodzaju niezbędnik dla tych, którzy nie tylko w magię wierzą, ale i się nią parają. Coraz więcej jest bowiem wśród nas czarowników związanych z białą magią, choć nie tylko. Niewątpliwą zaletą owych receptur jest to, że większość z nich składa się w powszechnie dostępnych produktów, nie musimy zatem sięgać po sproszkowany ogon jaszczurki zabitej o północy – wystarczy kardamon!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz