środa, 13 lipca 2022

Erin Zammett Ruddy "Zaradnik życiowy"

Tytuł: Zaradnik życiowy
Autor: Erin Zammett Ruddy
Wydawnictwo: Czarna Owca


Coraz szybsze tempo życia, coraz więcej obowiązków, coraz dłuższe godziny pracy sprawiają, że pozostaje nam coraz mniej czasu na czynności, które same w sobie nie są naszym celem, ale mogą nam uprościć, uprzyjemnić życie czy też są elementem naszego funkcjonowania. Niegdyś to nasi rodzice czy dziadkowie wprowadzali nas w świat tych praktycznych czynności, natomiast obecny trend jest odwrotny – robią oni zwykle wszystko, by nie spadły one na nasze barki, byśmy zajęli się raczej nauką czy robieniem szeroko rozumianej kariery. Rezultat jest taki, że przerasta nas złożenie prania, kompletnie nie wiemy, jak gotuje się ziemniaki, o dbaniu o rośliny już nawet nie mówiąc.

Oczywiście w dobie powszechnego dostępu do sieci, możemy w kilka chwil wyszukać informację na temat tego, w jaki sposób dbać o siebie, prowadzić perfekcyjny dom czy nawet wyremontować mieszkanie, jednak ilość tych informacji na dany temat potrafi nas przytłoczyć. Ponadto nie mamy czasu, by godzinami zgłębiać zawartość blogowych wpisów czy artykułów, tudzież oglądać filmiki instruktażowe. Do tego dochodzi jeszcze brak pewności, czy prezentowane informacje są rzetelne, wszak w Internecie każdy może być twórcą treści.

Jak zatem przebrnąć przez ten gąszcz informacji wynosząc wiedzę na dany temat? Jak poradzić sobie w tych trudnych czasach z obciążeniem wynikającym z nadmiaru rzeczy, bodźców i dobrych rad? Jak nie tracić czasu na wyszukiwanie danych na temat czynności, które mają pomóc nam ten czas zaoszczędzić, a właściwie lepiej nim gospodarować bądź których celem jest poprawa jakości naszego życia? Wystarczy sięgnąć po książkę pt. „Życiowy zaradnik”, czyli publikację Wydawnictwa Czarna Owca, autorstwa Erin Zammett Ruddy, która pozwala nam zaledwie w kilka minut zorientować się w temacie, dokonać wyboru dotyczącego podjęcia się wykonania danej czynności, po czym zrobienia czegoś według ścisłego planu. Dzięki temu poradnikowi nie tylko zaoszczędzimy czas poświęcony na przeszukiwanie sieci, ale również poprawnie wykonamy wiele czynności. Dzięki temu cieszyć się będziemy dobrym zdrowiem, zgrabną i zadbaną sylwetką, bez problemów zaczniemy funkcjonować w bliższym i dalszym otoczeniu, a kto wie, może nawet odkryjemy swoje pasje, wywalczymy podwyżkę i uwolnimy się od toksycznych relacji.

Książka składa się z czternastu rozdziałów, zaś każdy z nich z kilku lub kilkunastu tekstów, z których każdy rozwiązuje konkretny problem, daje pewną radę. Rozdziały dotyczą min. pobudki i przygotowania się na nowy dzień, przemieszczania się, poprawy efektywności pracy, lepszej organizacji związanej z prowadzeniem domu i utrzymaniem go w czystości, a także drobnych napraw. Nie brak tu również rozdziałów poświęconych trosce o własne zdrowie (medytuj, nie daj się chorobie, utnij sobie drzemkę) czy urodę (jak się malować, jakiego kremu używać), a także o własny rozwój w tym wzmocnienie w siebie poprzez m.in. wyznaczanie jasnych celów czy podejmowanie bardziej świadomej decyzji.

Każdy z tych tekstów (rad) posiada jasno określony tytuł i wyraźną strukturę: sposób postępowania krok po kroku, następnie komentarz ekspertki, następnie wyjaśnienie i drobny bonus rozszerzający temat, dający radę dotyczącą tego, jak osiągnąć w danej kwestii jeszcze więcej. Szerokie spektrum poruszanych tematów, począwszy od techniki składania prześcieradła z gumką, poprzez przygotowanie idealnej jajecznicy, tankowania, ładowania akumulatora, dbania o siebie, aż po odpuszczanie innym i zadbanie o dobry sen sprawia, że książka doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach i po prostu ułatwia życie. A jej przyjemna dla oka forma graficzna jest tu tylko bonusem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz