niedziela, 22 stycznia 2023

Brian Tracy "Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo"

Tytuł: Nawyki warte miliony. Jak nauczyć się zachowań przynoszących bogactwo
Autor: Brian Tracy
Wydawnictwo: OnePress


Zastanawiasz się, dlaczego pomimo wielogodzinnej pracy nie stać cię na wyjście do restauracji czy zakup bez myślenia o rosnącej cenie masła? Zastanawiasz się, jak to jest możliwe, że ty z trudem wiążesz koniec z końcem, zaś inni pławią się w luksusie, zaś na ich kontach gromadzą się miliony? Wciąż myślisz, jak stać się bogaty, niestety rzeczywistość mocno daje ci w kość piętrząc przed tobą problemy i wydatki? Zastanawiasz się, jak to możliwe, że mimo starań wciąż nie odniosłeś sukcesu?

Kluczem do udzielenia odpowiedzi na te wszystkie pytania, jest tylko jedno słowo – NAWYKI. Właśnie o tych wartych miliony nawykach pisze Brian Tracy, w opublikowanej nakładem Wydawnictwa OnePress książce „Nawyki warte miliony”. Ta napisana przystępnym językiem książka, mimo pięknej, ekskluzywnej okładki adresowana jest nie tylko do prowadzących działalność gospodarczą, nie tylko do osób wysoko postawionych czy sławnych. To raczej lektura dla przeciętnego Kowalskiego, który – jeśli będzie stosował umieszczone tu wskazówki – ma szansę ponad tą przeciętność się wybić.

W książce znajdziemy sprawdzone strategie oraz techniki, które możemy wdrożyć w swoje życie, by zacząć odnosić sukcesy i cieszyć się takim życiem, o jakim marzymy. Poradnik składa się z dwunastu rozdziałów, prezentujących nawyki warte wykształcenia w różnych sferach naszego życia. Warto przeczytać (przynajmniej po raz pierwszy) wnikliwie wszystkie rozdziały, a następnie wybrać nawyk, od którego chcemy zacząć. Zbyt duża ilość nawyków w jednym czasie, które będziemy próbowali zmienić, może spowodować nasze zniechęcenie. Dlatego warto zacząć zmiany od pierwszego kroku/nawyku, stosując umieszczone w książce instrukcje, w jaki sposób ten nowy nawyk w sobie wykształcić. Zebrane w poradniku nawyki, są kwintesencją wielu lat badań nad tym, czym wyróżniają się milionerzy i jakie mają nawyki, które pozwoliły im osiągnąć sukces. Dowiemy się zatem, jak zgromadzić prawdziwą fortunę i to w ciągu jednego pokolenia, nie krzywdząc przy tym nikogo, a wręcz przeciwnie – dbając o relację. Nauczymy się myśleć efektywniej, podejmować lepsze decyzje, w większym stopniu wykorzystywać swój czas oraz uporządkujemy swoje finanse.

Oczywiście sama lektura książki nie sprawi, że nasze życie z dnia na dzień się odmieni. Przeciwnie – książka staje się inspiracją do wytężonej pracy, również nad samym sobą, nad swoim charakterem. Ale kiedy zaczniemy już pracę z choćby tylko jednym nawykiem zauważymy, jak wszystko się zmienia. Zaczniemy powoli, krok po kroku przejmować kontrolę nad własnym życiem, a także odpowiedzialność za kształtowanie takiej rzeczywistości, jaką wokół siebie mieć chcemy. Każdy rozdział książki zakończony jest wyróżnioną częścią, która zachęca nas do działania, opisując dokładnie, co powinniśmy zrobić właśnie teraz.

Rozdział pierwszy książki traktuje o nawykach i o tym, co tak naprawdę jest kluczem do sukcesu, oraz o uniwersalnych zasadach i prawdach, które wyjaśniają większość sukcesów oraz porażek każdego człowieka. Rozdział drugi dotyczy mistrzowskiego programu sukcesu i próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego niektórzy ludzie mają pozytywne, konstruktywne i ukierunkowane na sukces myśli, podczas gdy myśli innych prowadzą ich do porażek. Dowiemy się z niego, jak ważne jest myślenie o tym, czego pragniemy i jak to zdobyć, zajmiemy się rolą samoświadomości, która poprzedza i przewiduje poziomy efektywności w każdym obszarze naszego życia. Rozdział trzeci pozwala nam stać się wartościowym człowiekiem, bowiem to, kim jesteśmy i kim będziemy, niemal w całości uzależnione jest od naszych uczuć, myśli i zachowań. Kolejny rozdział identyfikuje konkretne nawyki potrzebne do odnoszenia sukcesów, przybliża nam również siedmioetapową metodę określania celów oraz zachęca do identyfikacji swoich umiejętności i do dążenia do biegłości. W kolejnym rozdziale poznamy sposób myślenia milionerów, poznamy również ich pierwszy nawyk – oszczędzanie oraz teorię klina, dzięki której w stosunkowo krótkim czasie możemy osiągnąć finansowa niezależność. Szósty rozdział przybliża nam nawyki pozwalające więcej zarabiać i szybciej awansować, zaś kolejny – najważniejsze nawyki biznesmenów, którzy odnoszą największe sukcesy w każdej dziedzinie. W rozdziale ósmym zajmiemy się nawykami wspomagającymi sukces w marketingu i sprzedaży, zaś kolejny stanowi omówienie nawyków zwiększających nasza osobistą wydajność. Dzięki nawykom przywołanym w rozdziale dziesiątym będziemy w stanie pracować nad nawykami zdolnymi poprawić nasze relacje z ludźmi, natomiast kolejny rozdział dotyczy nawyków dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Ostatni, dwunasty rozdział, traktuje o nawykach kształtujących charakter i wyróżniających przywódców.

Dzięki lekturze książki otrzymujemy realną szansę, by odmienić swoje życie. Pod warunkiem oczywiście, że zaczniemy pracować nad sobą. A wówczas … wszystko jest w zasięgu naszych możliwości!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz