poniedziałek, 23 stycznia 2023

Joshua George "Dobranoc, misiu!"

Tytuł: Dobranoc, misiu! Poszukaj przyjaciół misia
Autor: Joshua George
Wydawnictwo: Jupi Jo!


W jaki sposób ćwiczyć koncentrację jednocześnie wykształcając dziecku nawyk czytania, obcowania z książką? Czy można, czytając książkę, pracować nad spostrzegawczością? I wreszcie – do czego potrzebna nam jest w trakcie lektury latarka?

Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy z chwilą sięgnięcia po fantastyczną książkę dla młodych czytelników, opublikowaną nakładem Wydawnictwa Jupi Jo! Pozycja „Dobranoc, misiu!” jest jedną z książek, które angażują dziecko do aktywności, które umożliwiają mu przeżywanie opisywanej historii. Co więcej, lektura może stać się inspiracją do rozmowy na temat zimowych zwyczajów zwierząt czy mieszkańców leśnej krainy. Co więcej, lektura zachęca dziecko do wskoczenia do łóżka i wspólnej przygody w trakcie … nocnej wyprawy do lasu. Książka adresowana jest nie tylko do dzieci, które potrafią już czytać. Jej forma, zabawa w wyszukiwanie, umożliwia obcowanie z nią nawet młodszych dzieci, którzy bawić się mogą z jej udziałem z opiekunami.

Otwierając książeczkę rozpoczynamy niezwykłą wyprawę do lasy, by znaleźć przyjaciół misia. Pomocną nam w tym będzie służyła specjalna latarka, której użyjemy do oświetlenia sobie drogi oraz wyłonienia z ciemności określonych zwierząt. Żegnać będziemy poszczególne gatunki, układając zwierzaki do snu. Spokojnej nocy będziemy życzyć zatem liskowi (pod warunkiem oczywiście, że go znajdziemy wśród gęstwiny i kumkających żab), jelonkowi chowającemu się w pobliżu strumyka czy króliczkowi. Pożegnamy również wiewiórkę, życząc jej dobrej nocy, a na samym końcu również misia, który zasypia jako ostatni.Książka wyróżnia się atrakcyjną grafiką, ilustracje mają wyraźną kreskę, zwierzęta są łatwe do zidentyfikowania i odróżnienia. Element wyszukiwania latarką wzbudza emocje dziecka, ale i sprzyja manipulowaniu małymi przedmiotami, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację uwagi. Tym samym to wspaniała pozycja dla dzieci, która towarzyszyć im będzie przez wiele wieczorów!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz