sobota, 14 stycznia 2023

Napoleon Hill "Na drodze do sukcesu"

Tytuł: Na drodze do sukcesu
Autor: Napoleon Hill
Wydawnictwo: OnePress


Jak osiągnąć szeroko pojęty sukces? Jak stać się bogatym i szczęśliwym człowiekiem? W jaki sposób się rozwijać, pokonać niechęć, rozwiązywać problemy? Żak żyć w zgodzie z zasadami i unikać presji wynikającej z oczekiwań otoczenia i fałszywych wzorców kreowanych przez media? Wiele osób zadaje sobie te pytania każdego dnia, tak naprawdę bowiem wszyscy dążymy do szeroko pojętego szczęścia. Dla każdego z nas jest ono czymś innym, każdy z nas szuka go też na wiele sposobów. Jedni upatrują go w rzeczach materialnych, inni szukają go w związkach, jeszcze inni poświęcają się w pełni pracy myśląc, że kariera pozwoli im poczuć szczęście. W większości przypadków kończy się co najwyżej na krótkotrwałej przyjemności, w najgorszym – na frustracji, depresji.

Jak zatem osiągnąć to, czego chcemy? Jak piać się na szczyt i nie tracić przy tym siebie? Odpowiedzi udzielić może nam Napoleon Hill, którego życie jest dowodem na to, że można osiągnąć wszystko, że można przy tym wieść szczęśliwe życie, w równowadze i zgodzie z samym sobą. Książka pt. „Na drodze do sukcesu” jest niczym latarnia, która pozwala nam podążać ścieżką wyznaczoną przez Napoleona Hilla. Opublikowana nakładem Wydawnictwa OnePress pozycja jest zbiorem wskazówek uznanych mówców, które – wdrażane przez czytelników – umożliwiają rozwój na wielu polach i szeroko rozumiany sukces. Wszyscy współautorzy, dzielący się z nami ponadczasowymi refleksjami na temat sukcesu inspirują nas do tego, by klucza do niego, poszukać tylko w sobie, a nie w zewnętrznych jego atrybutach.

Zebrane teksty mają różny charakter, z każdego jednak w mniejszym lub większym stopniu możemy czerpać wiedzę i/lub siłę do działania. Każdy tekst został poprzedzony krótki wprowadzeniem i sugestiami dla czytelnika, każdy z nich wymaga pewnej analizy, refleksji (również nad samym sobą). Książka składa się z jedenastu rozdziałów, a choć nie wszystkie mogą nas w danym momencie interesować, to jednak sięgając po publikacje po raz pierwszy, warto przeczytać ją tekst po tekście. Najważniejsze jest jednak to, że niezależnie od tego, co dokładnie jest naszym celem, to mamy w sobie moc, by go zrealizować, a sukces może wyglądać dokładnie tak, jak tego pragniemy!

W książce przeczytamy zatem o dobrych nawykach ludzi sukcesu, począwszy od pozytywnej samoświadomości po pozytywną autoprojekcję. Przekonamy się też, że zwykle rozwiązanie naszych problemów mamy przed sobą, musimy tylko wymyśleć drogę do niego oraz uwierzyć, że możemy pokonać przeszkody. Przeczytamy również o doktrynie kompensacji, do której Napoleon Hill często się odwoływał i o dualizmie odpowiadającym za równowagę wszechświata. Niezależnie co myślimy o sobie, swoim życiu, pracy, to tak naprawdę wszyscy jesteśmy sprzedawcami i o prawdziwości tego stwierdzenia przekonamy się w kolejnym rozdziale. Poznamy również historię czwartego mędrca, a właściwie niezwykle głęboką opowieść o szukaniu rozwiązań problemów.

Nauczymy się ponadto pokonywać zniechęcenie, które niekiedy może nas dopaść. Warto zatem unikać perfekcjonizmu, wrzucić na luz i zrozumieć, ze bez względu co i jak robimy, to wszystkich nie zadowolimy. Dowiemy się również, jak zachowywać się w obliczu życiowych wyzwań, które prędzej czy później pojawią się na naszyj drodze. Zadbamy również o samorozwój, również w kontekście pieniędzy i wiedzy finansowej, stworzymy również plan działania na rzecz naszego sukcesu.

To tylko wybrane tematy poruszone w książce, nad którymi warto się pochylić, a które – po przemyśleniu i wdrożenie w życie zawartych w tekście wskazówek, mogą znacząco odmienić nasze życie. Mimo tego, że czasy się zmieniają, zawarte w publikacji eseje zawierają ponadczasową mądrość i metody, które nie są zależne od czasów, w których żyjemy. Tym samym pozycja zawiera wiele gotowych odpowiedzi i podpowiedzi, warto zatem mieć ją w pobliżu, by – szukając pomocy w codziennym trwaniu – sięgać do niej. A odczuwając realną poprawę sytuacji, z pewnością będziemy w stanie na tyle zaufać uczniom i współpracownikom Napoleona Hilla, że damy się im poprowadzić.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz