czwartek, 8 czerwca 2023

Ed Mylett "Jeszcze jeden krok"

Tytuł: Jeszcze jeden krok
Autor: Ed Mylett
Wydawnictwo: OnePress


Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego inni osiągają sukcesy, a ty wciąż stoisz w miejscu? Dlaczego nawet jeśli schudniesz, to w krótkim czasie znów wracasz do dawnej wagi? Dlaczego nie możesz przejść do następnego poziomu, jeśli chodzi o bogactwo? Czy zastanawiałeś się, w jaki sposób twoje myślenie torpeduje twoje działania i w jaki sposób osiągasz porażkę? Może dlatego, że nie wierzysz w wygraną i rezygnujesz niekiedy na krok przed metą?

Właśnie – krok. Nierzadko to on dzieci tych, którzy osiągają sukcesy, od całej reszty społeczeństwa. Ale w jaki sposób zorientować się kiedy należy go zrobić? W jakim iść kierunku? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki pt. „Jeszcze jeden krok. Sięgnij po szczęście i sukces”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa OnePress. Autor, Ed Mylett, przedsiębiorca, lider biznesu i mówca motywacyjny, dzieli się z nami swoim własnym doświadczeniem, droga którą przeszedł od dziecka ojca alkoholika, który nie miał na zapłatę rachunku za mieszkanie, po bogatego i spełnionego człowieka z udanym życiem rodzinnym. Teraz i my, wzorując się na opracowanych przez Eda regułach i koncepcjach, zmienić swoje życie diametralnie, biorąc za nie odpowiedzialność i robiąc jeszcze jeden krok. Książka adresowana jest zarówno do tych osób, które z trudem wiążą koniec w końcem, które straciły wszystko na skutek różnych okoliczności losu, jak i do tych, którzy prowadzą dobrze prosperujący biznes, ale chcą więcej. Właśnie to „Chcieć więcej” stanowi bowiem podstawę sukcesu i jest naszym motorem napędowym.

Jak podkreśla Ed Mylett, książka pokazuje, w jaki sposób połączyć własne talenty oraz dary z ukierunkowanymi, celowymi myślami i skoncentrowanymi działaniami. Staje się to podwaliną budowy standardów, celów i wyników, na które zasługujemy. Autor przywołuje zasady, które miały ogromny wpływ na jego życie, a choć sytuacja każdego z nas jest inna, to uniwersalność rad Myletta sprawia, że wywierać one będą wpływ i na nasze życie. Otwierając się na zmianę przekonamy się o tym, że niekiedy od wymarzonego życia dzielić nas będzie tylko jedna myśl, jedna czynność, którą musimy podjąć.

Autor przedstawia nam koncepcje Czegoś Więcej, zwracając uwagę na rolę tożsamości, której zmiana leży u podstaw sukcesu. Tożsamość jest tu postrzegana jako wszystkie myśli, założenia oraz przekonania będące autentyczną częścią naszego wewnętrznego ja, czyli jest to to, jak postrzegamy siebie samych, w co wierzymy na swój temat. Najważniejsze jest jednak to, że skoro pragniemy Czegoś Więcej, to potrafimy w zamierzony i celowy sposób zmienić swoją tożsamość. W jaki sposób to zrobić? Dowiemy się tego z informacji zawartych w dziewiętnastu rozdziałach książki. Przekonamy się, czym jest termostat w odniesieniu do naszej tożsamości i jak ważna jest jego regulacja, a także w jaki sposób mamy ten termostat przestawić, kierując się trylogią trzech cech. Nauczymy się też rozpoznawać błędne przekonania na temat pewności siebie i tożsamości, a także zrozumiemy, co wspólnego ma nasze życie z Matrixem i dlaczego warto zostać Wybrańcem. Poznamy tajemniczy skrót RAS (siatkowy układ aktywujący) i zastosujemy go do tego, by przeskalować swój Matrix. Poznamy też rozmaite strategie działania, jak mająca wielkie znaczenie strategia jeszcze jednej próby pamiętając, że na przestrzeni czasu nasze wysiłki nakładają się na siebie, a także pięć zasad zarządzania czasem.

To tak naprawdę tylko wybrane reguły, zasady i wskazówki przywołane w książce, które pomogą dokonać zmian w naszym życiu i doprowadzić nas do miejsca, w którym chcemy być. Prosty język, którym napisana jest książka czyni ją zrozumiałą nawet dla laików, do tej pory nie mających do czynienia z samorozwojem, zaś liczne przykłady, również te z życia autora, pozwalają znaleźć punkt odniesienia i zaobserwować zastosowanie w praktyce poszczególnych wskazówek udzielonych przez autora. To wszystko sprawia, że książką „Jeszcze jeden krok” powinna znaleźć się w domach wszystkich ludzi, chociażby po to, by zdecydowali się wykonać jeszcze jeden krok, by zdecydowali się wzrastać…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz