poniedziałek, 27 listopada 2023

Jessa Hastings "Magnolia Parks"

Tytuł: Magnolia Parks
Autor: Jessa Hastings
Wydawnictwo: Albatros


Teoretycznie wszyscy wiemy, że pieniądze szczęścia nie dają. Jednocześnie nieustannie dążymy do tego, by zdobyć ich jak najwięcej, by gromadzić je, inwestować, nabywać za nie rzeczy, które mają nam zapewnić poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie to mityczne szczęście. Niektórzy z nas dość szybko orientują się, że żadna z zakupionych rzeczy nie poprawiła uczucia szczęśliwości, co najwyżej było ono bardzo krótkotrwałe.

O tym, że bycie bogatym niekoniecznie oznacza bycie szczęśliwym przekonują się bohaterowie powieści „Magnolia Parks”, opublikowanej nakładem wydawnictwa Albatros. Książka autorstwa Jessy Hastings to pierwszy tom historii, wciągającej nas w życie wyższych sfer. Życie, w którym nie brakuje wspaniałych przyjęć, ekscytujących podróży, wspaniałych domów i markowych ubrań. Jednocześnie mało jest w tej codzienności głębi, a rozgrywane na naszych oczach dramaty wydają się infantylne i nie świadczą najlepiej o przedstawicielach klasy wyższej. Przynajmniej tych celebrytów, sportretowanych przez autorkę na stronach powieści. Książka z pewnością spodoba się młodym czytelnikom, którzy nieustannie śledzą liczbę swoich followersów, którzy żyją dla swoich fanów i pod ich wpływem podejmują życiowe decyzje.

Poznajemy tytułową Magnolię Parks, piękną, bogatą, despotyczną i humorzastą bywalczynię londyńskich salonów. Jest znana z tego, że jest znana, a jej wygląd i prezentowane przez nią kreacje są szeroko omawiane przez prasę i podziwiane przez fanki. Podobną ekscytację, jak jej wygląd wzbudza też jej pseudo-związek z B.J. Ballentine. Chłopak, nazwany najpiękniejszym chłopakiem Londynu, jest jej pierwszą miłością i największym rozczarowaniem. Mimo iż nie są już razem, spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, troszczą się o siebie i doskonale znają swoje zalety, ale i swoje wady. Jednocześnie ich relacja przypomina wojnę podjazdową, każde z nich chciałoby kochać, ale jednocześnie coś ich powstrzymuje. Coś, co wydarzyło się w przeszłości i doprowadziło do rozstania.

Na stronach książki poznajemy dysfunkcyjną rodzinę Parks, z ojcem – kompozytorem i matką – projektantką torebek i perfum na czele. Jest też siostra Parks, stanowiąca jej zupełne przeciwieństwo, skoncentrowana na nauce i wiecznie chodząca z nosem w książkach. Poznajemy też codzienność młodych milionerów (a może miliarderów), pełne powierzchownych relacji, pozorów, imprez na których alkohol leje się strumieniami i strachu przed tym, że ktoś pozna ich prawdziwą twarz. Poznajemy też B.J. Ballentine`a, skłonnego do bójek chłopaka, który może mieć każdą kobietę, a jednak tak naprawdę chce tylko Magnolii. Co jednak nie przeszkadza mu sypiać z pięknymi modelkami.

Przyznam, że to jedna z tych książek, które zupełnie nie trafiają w moje czytelnicze gusta. Opisy imprez, rautów, gali, spotkań czy markowych ciuchów zupełnie do mnie nie przemawiają, wolę skoncentrować się na kontaktach społecznych, które w powieści są powierzchowne i niejednoznaczne. Maski, które nakładają bohaterowie sprawiają, że nikt już chyba (nawet oni sami) nie zna ich prawdziwej twarzy. Dlatego też przygodę z tą serią zakończę na tej książce, mimo iż swoją barwnością i opisem życia bogaczy przyciągnie z pewnością rzesze czytelników.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz