poniedziałek, 25 grudnia 2023

Emily Hawkins, Jessica Roux „Historia naturalna stworzeń magicznych”

Tytuł: „Historia naturalna stworzeń magicznych”
Autor: Emily Hawkins, Jessica Roux
Wydawnictwo: HarperCollins


Chcesz wyruszyć w podróż pełną magii i niezwykłych przygód? Marzy ci się coś niezwykłego, czego nie widział i nie doświadczył nikt przed tobą? Jeśli tak, to jest rozwiązanie. Możesz wyruszyć w niesamowitą podróż, pełną nowych odkryć i fascynacji. Podążanie tropem magicznych stworzeń da ci pole do rozwoju swoich zainteresowań, obserwacji, dostarczy wielu zaskoczeń, ale będzie cię również prowadzić przekonanie, że los magicznych stworzeń jest w twoich rękach!

Biletem, pozwalającym wyruszyć w tak niezwykłą podróż, jest sekretna księga zatytułowana „Historia naturalna stworzeń magicznych”. Opublikowany nakładem HarperCollins wyjątkowy atlas zawiera opisy wyjątkowych istot – tajemniczych gatunków mieszkających w ukryciu na naszej planecie, które zostały zagrożone wyginięciem. Słynny zoolog i badacz tego niezwykłego uniwersum, Dimitros Pagonis, przesłał ją podróżniczce, naukowczyni i pilotce Artemis Matsouce, aby pomogła mu chronić mityczne stworzenia. Niegdyś bowiem egzystowały one wraz z ludźmi, zamieszkując jeziora i zaciszne lasy. Obecnie o ich obecności świadczą tylko legendy i podania, a większość ludzi nie wierzy w magiczne stworzenia. Jedynie garstka ludzi posiada wiedzę o nich, chociaż może to i dobrze, inaczej by na nie polowano w oczekiwaniu na trofea czy pokazywano w cyrkach i trzymano w niewoli.

Dimitros Pagonis, prezes Towarzystwa na rzecz Ochrony Stworzeń Magicznych wspólnie wyruszają na poszukiwanie przygody. Choć tak naprawdę cel wyprawy jest ściśle naukowy, bowiem do Towarzystwa dotarły wieści, że populacja stworzeń magicznych kurczy się z powodu niszczenia ich siedlisk przez ludzi. Pagonis chce przekonać się o tym osobiście, dlatego rozpoczyna pierwsze ogólnoświatowe badanie. Przemierzyć ma świat w celu stworzenia katalogu stworzeń magicznych żyjących w naturalnych siedliskach, chce się też dowiedzieć, jak te stworzenia sobie radzą. My również wyruszamy na te badawczą wyprawę, wyposażeni w otwarty umysł, a także sporo odwagi, której wymaga już choćby lot samolotem Kalipso, należącym do Artemis. Pierwsze badania zostaną przeprowadzone w regionie Tesali, a następnie ruszymy ku Europie, kierując się na zachód.Na swojej drodze spotkamy centaura, łanię kerynejską i jednorożca europejskiego. Pojawi się również wolpertinger, bazyliszek czy kelpie. A to dopiero początek tej niezwykłej wyprawy wypełnionej ciężką pracą i nowymi odkryciami. Poznamy zwierzęta zamieszkujące różne kontynenty i środowiska, zbadamy warunki w których żyją i sposób ich przystosowania się do środowiska. Dołożymy też wszelkich starań, by zapewnić im bezpieczny dom. O tym, jak skończy się ta wyprawa można przeczytać w wyjątkowej księdze, na której końcu została zamieszczona niepokojąca notatka…

Zachwycające są w „Historii naturalnej stworzeń magicznych”, ilustracje, opatrzone licznymi szczegółami, baśniowe, a jednocześnie sprawiające wrażenie realistycznych. To sprawia wrażenie, jakbyśmy rzeczywiście zawędrowali do ich świata, a one odkrywały przed nami swoje tajemnice. „Historia naturalna stworzeń magicznych” to już czwarta książka z serii bogato ilustrowanych publikacji o niezwykłych istotach dlatego też ten, kto sięgał po poprzednie dokładnie wie, czego może się spodziewać. Każda jednak jest osobą przygodą przepełnioną zachwytem. Przysłowiową wisienką na torcie jest wspaniałe wydanie, wyjątkowa szata graficzna, format księgi oraz płócienna oprawa ze złotymi tłoczeniami na okładce. Już samo trzymanie tej publikacji w rękach sprawia, że czujemy się wyróżnieni, otrzymując tak niepowtarzalna przepustkę do świata magii, gdzie królują feniksy, mantykory czy pierzaste węże!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz