niedziela, 19 lipca 2015

Anna Wiśniewska „Beeeee”


Tytuł: „Beeeee”
Autor: Anna Wiśniewska
Wydawnictwo: Olesiejuk

Nie ma nic przyjemniejszego niż obserwowanie dorastania dziecka, niż patrzenie na świat w taki sposób, w jak ono patrzy. Jako dorośli odgrywamy niebagatelną rolę w procesie rozwojowym, stanowimy drogowskaz, pokazujemy, podsuwamy nowe pomysły czy nowe przedmioty warte odkrycia. Już od najmłodszych lat warto również wprowadzać w codzienność dziecka książeczki, poczynając od tych obrazkowych, po te, które wciągają w opowiadaną historię za pomocą słowa.

„Beeeee” to książeczka z serii „Naciśnij i posłuchaj”, opublikowana nakładem wydawnictwa Olesiejuk. Ta wspaniała pozycja autorstwa Anny Wiśniewskiej, adresowana do najmłodszych czytelników, to opowieść o małej owieczce, której nudzi się stanie w zagrodzie. Nic więc dziwnego, że postanawia odwiedzić przyjaciół mieszkających w gospodarstwie – koniki w stajni, kury w kurniku, kaczki ze stawu i krowę na łące. 

Taka wyprawa jest męcząca dla małej owieczki, dlatego też po dniu pełnym wrażeń wraca do obory odpocząć…Pojedyncze zdania opisujące czynności wykonywane przez owieczkę mogą być czytane przez opiekuna, a w przypadku starszych dzieci, przez nie same. Uzupełnieniem tej krótkiej historii są wspaniałe ilustracje autorstwa Joanny Babula i – oczywiście – głos owieczki, wydobywający się z mechanizmu wbudowanego w okładkę. Wystarczy tylko nacisnąć umieszczony pomiędzy stronami przycisk, by beeee…. małej bohaterki rozległo się dookoła. Dzięki temu każdy maluch będzie mógł zidentyfikować owieczkę oraz połączyć ją z wydawanym dźwiękiem. Tym samym, książeczka Anny Wiśniewskiej jest kolejną pozycją, która bawiąc, jednocześnie uczy. Dodam też, że w serii znajdują się również inne tytuły!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz