środa, 2 września 2015

David Woodroffe „Połącz kropki. Ludzie. Zabytki. Przyroda”

Autor: David Woodroffe
Wydawnictwo: Buchmann

W ostatnich latach życie gwałtownie przyspieszyło. Chcąc pozostać aktywnym zawodowo, realizować się na kilku płaszczyznach jednocześnie,  również i my do tego tempa musimy się dostosować. Coraz częściej jednak w tym chaosie próbujemy szukać równowagi, tzw. life balance. Zapłaciliśmy wysoką cenę za rozwój cywilizacyjny, kosztem są rozbite małżeństwa, brak więzi społecznych, problemy ze zdrowiem, zatem teraz przyszedł czas na opamiętanie się. W celu wyciszenia niespokojnego ducha, obniżenia poziomu adrenaliny i nadania swojemu życiu zupełnie innej jakości, wcale nie musimy porzucać pracy, z hedonisty stać się ascetą czy też zaszywać się na odludziu. Wystarczy tylko zająć się czymś, co pozwoli odpocząć naszym myślom, co pomoże nam w skupieniu, koncentracji na rzeczach ważnych, a jednocześnie zrelaksuje.

Takim lekarstwem na stres i tempo dnia codziennego może być udział w zabawie, do której zaprasza nas wydawnictwo Buchmann. Książka „Połącz kropki. Ludzie. Zabytki. Przyroda” Davida Woodroffe, to jedna z publikacji, która zachęca nas do czynnego działania, zapewnia wspaniałą rozrywkę, a przy tym pomaga odpocząć. To doskonała propozycja zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych, stanowiąca prawdziwe wyzwanie, pozwalająca trenować spostrzegawczość oraz ucząca koncentracji na jednym zadaniu. Z uwagi na ilość rozpraszających nas w każdej minucie bodźców i tzw. multitasting, czyli wielozadaniowość,  która w rezultacie wcale nie podniosła, a w dłuższej perspektywie czasu wręcz obniżyła naszą efektywność, umiejętność skupienia się na czynności wykonywanej w danej chwili jest niezwykle ceniona przez pracodawców.

W „Połącz kropki” zachwyci nas nie tylko formuła – zaproszenie do swego rodzaju gry pełnej wyzwań – ale również same ilustracje, które wyłaniają się z gąszczu punktów wyłącznie dzięki naszej pracy. Mozolne łączenie setek kropek liniami pozwala na stworzenie dzieł, z których możemy być dumni. Niczym spod pędzla malarza, za sprawą ołówka czy cienkopisu stworzymy sylwetki dzikich zwierząt, piękne krajobrazy, zaprojektujemy słynne budowle, a nawet dzieła sztuki. Sportretujemy także gwiazdy sportu, odtworzymy zarysy pojazdów oraz wiele innych wspaniałych scen, sylwetek czy wydarzeń. Kiedy już poprzez łączenie punktów otrzymamy obrazy, możemy pokusić się o wypełnienie konturów barwami, z każdym kolorem użytym przy tworzeniu rysunku czując, jak napięcie opuszcza nasze ciało. Możemy również zaprosić do zabawy w kolorowanie nasze dzieci, bowiem ćwiczenia manualne ułatwiają ćwiczenie półkul mózgowych oraz przyspieszają rozwój.„Połącz kropki” jest zatem pomysłem dla całej rodziny. Dzięki możliwości oddzielania kolejnych stron, możemy bawić się z rodziną czy przyjaciółmi równocześnie, a także stworzyć w domu prawdziwa galerię „dzieł sztuki”, wieszając je na ścianach. Uzyskując wspaniały efekt w wyniku swojej pracy odnosimy jeszcze jedną korzyść – przekonujemy się, że możemy dokonać wspaniałych rzeczy, że potrafimy tworzyć, a kto wie – być może do kolejnego dzieła nie będziemy potrzebowali nawet książki. Ja zaś, nawet nie licząc na przypływ weny twórczej, z przyjemnością sięgnę po kolejną książkę z tej serii, uprzednio wykańczając zakupionymi właśnie kredkami już stworzone rysunki w obecnej publikacji.Książka została przekazana przez TaniaKsiazka.pl


2 komentarze:

  1. Super sprawa, ale osobiście czaję się na te kolorowanki dla dorosłych :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak, kolorowanki też są cudowne i niezwykle relaksujące. W przypadku "Połącz kropki" nie miałam zamiaru kolorować, ale obrazy wyszły tak piękne, że aż szkoda zostawić je czarno-białe:-)

    OdpowiedzUsuń