środa, 20 stycznia 2016

Karoku Koubou "KOKOJKO i głodne kurczaki"

Tytuł: KOKOJKO i głodne kurczaki
Autor: Karoku Koubou
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ Dla dzieci

Każda mama wie doskonale, że głodne dzieci, to psotne dzieci, dlatego należy dbać o stałe pory posiłków i o to, by głód nie rozrósł się do monstrualnych rozmiarów. Co jednak zrobić, kiedy podczas przygotowania obiadu nic nie jest tak, jak należy? Kiedy okazuje się, że nie można odszukać patelni, na której miały być smażone pyszne naleśniki?

Troskliwa mama Kokojko ma na to radę – po prostu należy iść do sklepu i nabyć nową patelnię. Czy jednak uda się w pełni zrealizować ten plan? O tym przekonamy się podczas lektury uroczej i pełnej kolorów książeczki, której ciepło otula nas już od pierwszej strony. „Kokojko i głodne kurczaki”, opublikowana nakładem wydawnictwa JEDNOŚĆ, to moc emocji zamkniętych na kartach książki, a przy tym wspaniała historia o niezwykłej mamie i jej psotnych dzieciach. Prosta, licząca sobie niewiele treści książeczka, będzie wspaniałą lekturą dla tych dzieci, które zaczynają poznawać świat liter i słów i są w stanie samodzielnie, ewentualnie przy drobnej pomocy opiekuna zgłębić tekst, a także dla tych maluchów, które zdane są całkowicie na osobę dorosłą. Sugestywne, kolorowe zdjęcia ilustrujące całą historię pozwolą na śledzenie opowieści, a także na stały kontakt ze słowem pisanym. Wyprawa wspomnianej już mamy Kokojko do sklepu zakończyła się sukcesem, choć niemądre kurczaczki były przekonane, że patelnia to coś do jedzenia. Jakie było ich rozczarowanie, kiedy okazało się, że nie jest to danie, które natychmiast mogłyby spałaszować, ale naczynie do smażenia potraw. Nic dziwnego, że z tym większym zainteresowaniem (i niecierpliwością) obserwowały Kokoko pieczołowicie łączącą składniki na ciasto naleśnikowe. Niestety, to chyba nie jest najlepszy dzień dla głodnych kurczaczków. Kiedy Kokojko odwróciła naleśnika okazało się, że jest on przypalony. I co w takiej sytuacji zrobić? Nie pozostaje nic innego, tylko znów wyruszyć do miasta – tym razem po to, żeby u sprzedawcy pieczonych ziemniaków nabyć wreszcie obiad…


Czy kurczaczki i Kokojko zjedzą wreszcie posiłek? Czy najedzone kurczaczki długo będą grzeczne? Jeśli chcecie odpowiedzieć na te pytania, koniecznie musicie sięgnąć po wspaniałą opowieść o Kokojko – jedną z kilku pozycji z cyklu o tej sympatycznej mamie i jej krnąbrnych (i głodnych) dzieciach. Zachwyca nie tylko ta krótka historia, ale i niezwykłe zdjęcia zdobiące książkę. Na uwagę zasługuje fakt, że zarówno Kokojko, jej dzieci, jak i wszystkie inne elementy świata wykreowanego przez Karoku Koubou zostały wykonane z modeliny, z zachowaniem wielkiej dbałości o szczegóły, a następnie sfotografowane. To sprawia, że książka przyciąga feerią barw i niezwykłymi postaciami bohaterów, którzy zdobywają serca dzieci (i nasze) od pierwszego wejrzenia. Piękna, twarda oprawa książki jest dodatkową zaletą i nie tylko dodaje publikacji uroku, ale stanowi zabezpieczenie przed niecierpliwymi rączkami dziecka, stanowiąc również gwarancję trwałości tej niezwykłej publikacji.

Do książki możecie również zajrzeć klikając TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz