czwartek, 21 stycznia 2016

Karoku Koubou "KOKOJKO i psotne kurczaki"

Autor: Karoku Koubou
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ dla dzieciWychowanie dzieci to nie sielanka – wie o tym każda mama. Bo choć macierzyństwo jest wspaniałym darem, zaś dziecko – cudem, to niekiedy psotny maluch potrafi nieźle narozrabiać i pozbawić sił nawet najbardziej energiczną mamę. A co dopiero, kiedy dzieci jest więcej, zaś na głowie matki, jest nie tylko ich wychowanie, ale także prowadzenie domu…. Wówczas przestrzeń mieszkalna przemienia się w prawdziwe pole bitwy, zaś mama, niczym najlepiej wyszkolony strateg planuje, deleguje zadania, część z nich realizując osobiście, a także prowadzi monitoring zadań wykonywanych przez męża i dzieci.


Kokojko również jest takim strategiem, choć nie jest jej łatwo zapanować nad wszędobylskimi kurczaczkami. Czy ostatecznie znajdzie sposób na te małe wiercipiętki? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki dla najmłodszych „Kokojko i psotne kurczaki”. Opublikowana nakładem wydawnictwa Jedność opowieść autorstwa Karoku Koubou to piękna i ciepła historia mamy-kurki i jej uroczych dzieciaków, które od rana do wieczora nie pozwalają jej nawet na chwilę wytchnienia. Rodzinkę Kokojko pokochają wszystkie dzieci, zarówno te, które już samodzielnie potrafią przeczytać całą opowieść o pracowitym dniu, jak i te najmłodsze, które poznawać będą Kokojko i jej wesołe dzieciaki przy pomocy rodzica bądź opiekuna, a także za pośrednictwem pięknych ilustracji. Na te warto zwrócić szczególną uwagę, bowiem przyciągają one wzrok plastycznością ruchów, pogodnymi postaciami, paletą barw oraz niezwykłą dbałością o szczegóły. Poszczególne elementy zdjęć zostały wykonane ze szczególnym pietyzmem z drewna i masy plastycznej, a w kolejnych kadrach zatrzymane zostało rodzinne ciepło, szczęście i energia kurczaczków. 


Kokojko ma ze swoimi maluchami mnóstwo pracy, począwszy od rana, kiedy to głód nie pozwala im dłużej wylegiwać się w łóżku, aż po noc, kiedy to w kąpieli odzyskują swój wigor i zaczynają wesołe rozmowy. Co tu jednak zrobić, by przy takiej gromadce móc wykonać choć podstawowe prace domowe? Kokojko jest nie tylko bardzo troskliwą, ale też niezwykle pomysłową mamą, dlatego też wpada na wspaniały pomysł i – podczas wyprawy po zakupy, urządza zabawę w pociąg, wykorzystując w tym celu długi sznurek scalający jej „wagoniki”. Niestety również i w świecie zabawy istnieją czasami wypadki, takie, jak zupełne poplątanie się sznurka i rozpad pociągu. Kokojko musi wymyśleć inny sposób na zachowanie bezpieczeństwa wśród jej maluchów, a przy tym na uzyskanie swobody ruchów. Tak właśnie powstaje piękny fartuszek z wieloma kieszonkami – po jednej na każdego malca, choć i on nie spełnia swojej roli bowiem kurczaki wcale nie są zadowolone takiego ubezwłasnowolnienia. 


Czy zatem Kokojo uda się wpaść na kolejny genialny pomysł? Przekonamy się o tym w trakcie lektury tej uroczej książki, z której bije prawdziwe ciepło, która zaskakuje prawdziwie rodzinną atmosferą i wywołuje uśmiech na twarzach dzieci oraz dorosłych. Takie opowieści, pełne radosnych bohaterów i ich małych przygód są szczególnie cenne, bowiem przekonują nas, że cieszyć się można z rzeczy małych i całkiem zwyczajnych, jak na przykład kąpiel z bąbelkami, bądź też wspaniała bajka czytana do snu. Najlepiej bajka o Kokojko i jej dzieciach oczywiście!


Możecie zajrzeć do wnętrza książeczki klikając TU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz