sobota, 19 marca 2016

Andrea Pomerantz Lustig „Jak wyglądać olśniewająco”

Autor: Andrea Pomerantz Lustig
Wydawnictwo: Kobiece 


Mówi się, że mamy tylko kilkanaście sekund, by zrobić pierwsze wrażenie. Co więcej, pierwsze wrażenie, można zrobić – jak sama nazwa wskazuje – tylko raz, warto zatem zadbać o to, by było jak najlepsze. Wbrew temu, co wpajały nam jeszcze nasze babcie, szata jednak zdobi człowieka, podobnie zresztą, jak lśniące włosy, promienna cera czy nienaganny makijaż. Jak jednak sprawić, żeby wyglądać jak przysłowiowy milion dolarów? Co zrobić, żeby choć trochę przybliżyć się do ideału piękności, nie wydając przy tym majątku? 

Na te pytania próbuje odpowiedzieć Andrea Pomerantz Lustig, redaktorka działu urody amerykańskiego wydania „Glamour”, znana jako „Pani Detektyw ds. Piękna”. Kobieta, która większość swojego zawodowego życia spędziła doradzając tysiącom kobiet w sprawach urody, zdecydowała się zebrać wszystkie swoje wskazówki oraz spostrzeżenia i tak właśnie powstała książka „Jak wyglądać olśniewająco”. Ten gorący tytuł, wydany nakładem Wydawnictwa Kobiecego, to lektura obowiązkowa nie tylko dla stylistek, wizażystek czy innych osób zawodowo zajmujących się kreowaniem wizerunku, ale również dla setek kobiet zainteresowanych tym, by … wyglądać olśniewająco!

Jak pisze autorka, jej poradnik: „(…) nie jest tylko o tym, jak być próżną i wyglądać na superbogatą (jakie to płytkie!). Zawsze wierzyłam, że poprawienie wyglądu jest sposobem na poprawę życia”. Dlatego też, w kolejnych rozdziałach, Pomerantz Lustig zajmuje się poszczególnymi aspektami tego wyglądu, począwszy od włosów, które są symbolem statusu społecznego, aż po makijaż, rodzaj perfum oraz rady dotyczące ubioru. 

W pierwszym rozdziale poznamy pięć fryzur z górnej półki cenowej, które może ułożyć niedrogi fryzjer i to w taki sposób, że będą one wyglądały, jakby wyszły spod ręki prawdziwych mistrzów. Dowiemy się również, w jakie urządzenia do układania włosów warto się zaopatrzyć oraz jak samodzielnie wymodelować fryzurę i stworzyć elegancki kucyk. Rozdział drugi został poświęcony farbowaniu włosów i dobieraniu najlepszego ich koloru. Autorka omawia tu siedem cech olśniewającego koloru włosów, wskazuje również na największe błędy popełniane podczas farbowania. Specjaliści zajmujący się koloryzacją dzielą się z nami swoimi wskazówkami dotyczącymi olśniewającego koloru i procesu jego uzyskiwania. 

Rozdział trzeci dostarcza nam szeregu informacji dotyczących pięknej skóry – poznamy terminy powiązane z olśniewającą skórą, najlepsze produkty do jej pielęgnacji czy też popularne wśród celebrytów zabiegi warte fortunę, które my – przy znacznie mniejszych nakładach finansowych – możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. W rozdziale czwartym znajdziemy wiele cennych rad dotyczących wykonania idealnego makijażu. Poznamy zasady jego tworzenia, sporządzimy listę rzeczy niezbędnych do makijażu, dowiemy się czym różni się róż w kremie od tego w kamieniu, a także jak zrobić makijaż oczu na różne okazje. 

Rozdział piąty zdradza nam sekrety dobrego wyglądu, zatem możemy poszukiwać w nim informacji na temat optymalnego kształtu brwi, uśmiechu, który wygląda jak milion dolarów (poznamy również plan utrzymania „podrasowanego” uśmiechu), a także zwracających uwagę paznokci. Poradnik kończy podsumowanie, które zawiera dobre rady dotyczące wybranych szczegółów związanych z tworzeniem wizerunku, będących przysłowiową „wisienką na torcie”. 

Informacje zawarte w książce stanowią cenne źródło wiedzy na temat technik, ale i sztuczek, pozwalających wykonać pewne czynności taniej i lepiej. To jedna z niewielu książek dotyczących dbania o urodę, w której ceny kosmetyków nie rujnują domowego budżetu, zaś zawarte rady można wykorzystać natychmiast, bez konieczności dokonywania większych inwestycji. Autorka zwraca również uwagę na fakt, iż wygląd jest niezmiernie ważny i może stanowić decydujący czynnik wpływający na efektywność poszukiwania pracy czy realizowania własnych pomysłów. Angażując do współpracy szereg specjalistów Andrea Pomerantz Lustig sprawiła, że bez problemu możemy wykonywać pewne czynności dokładnie w taki sposób, jak to ma miejsce w przypadku celebrytów z pierwszych stron gazet, co więcej – możemy wyglądać równie dobrze. Dlatego też poradnik „Jak wyglądać olśniewająco”, z zawartymi w nim schematami cięć, listami kosmetyków, słowniczkami terminów czy omówionymi błędami jest pozycją pozwalającą wpłynąć pozytywnie na wygląd, poszerzyć nasza znajomość tematu oraz dokonywać najlepszych dla nas wyborów. Mam też nadzieję, że autorka nie poprzestanie na dzieleniu się swoją olbrzymią wiedzą, a jej kolejną książką będzie poradnik skoncentrowany wyłącznie na modzie – wówczas możliwe będzie dokonanie kompleksowej zmiany wizerunku, a może nawet … życia!

4 komentarze:

 1. Nie jestem wielką fanką poradników, zwłaszcza takich, gdzie jedna osoba wypowiada się w kilku kwestiach. W kwestii cery zaufałabym raczej detmatologowi, w kwestii wlosów trychologowi :) a pierwsze wrażenie nie zawsze jest rozstrzygające :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie nie powinno być, ale niestety, obserwując to, co się dzieje i działo w firmach w których pracowałam, to niestety był to jeden z ważniejszych czynników przy rekrutacji. Życie później weryfikowało rzeczywistą przydatność:-(

   Usuń
 2. Myślę, że mogłabym się wiele ciekawego dowiedzieć z tej publikacji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja szczególnie skorzystałam z rad dotyczących makijażu, bo nie przepadam za malowaniem się:-)

   Usuń