niedziela, 10 kwietnia 2016

Thorsten Havener "Co inni myślą o tobie. Bez słów, bez kłamstw"

Autor: Thorsten Havener


Nie bez przyczyny mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, zaś za wytrawnego pokerzystę uznaje się takiego, który posiada doskonały zmysł obserwacji przeciwnika. Nie bez przyczyny też ludzie, którzy posiadają wysokie kompetencję w dziedzinie komunikacji, odnoszą większe sukcesy, wyższy jest również ich status społeczny. 

Komunikujemy się każdego dnia, zaś sposób w jaki to robimy, wpływa nie tylko na nas, ale i na ludzi w naszym otoczeniu. Nie tylko słowa, ale i gesty, postawa ciała czy mimika stanowią prawdziwą skarbnicę wiedzy z której możemy czerpać dla własnych korzyści pod warunkiem oczywiście, że właściwie je zinterpretujemy. Dowodem na to, jak duże znaczenie ma mowa ciała, jest książka „Co inni myślą o tobie. Bez słów, bez kłamstw” autorstwa Thorstena Havenera. Opublikowana nakładem wydawnictwa Studio Astropsychologii książka nie jest poradnikiem, jednak czerpać możemy z niej głęboką wiedzę na temat ludzkich zachowań i mowy ciała, która zdradza więcej, niż niekiedy byśmy chcieli. 

Autor, tłumacz i specjalista zajmujący się mową ciała oraz … mistrz sztuki czytania w myślach zdradza tajniki swojego warsztatu pokazuje również w jaki sposób komunikujemy swoje stany emocjonalne i to, w jakim kierunku podążają nasze myśli, przy pomocy różnego rodzaju gestów czy mikroruchów. Szerokie spektrum ujęcia tematu i wiele cennych informacji czyni książkę nieocenioną pomocą dla wszystkich osób zajmujących się sprzedażą, dla psychologów, nauczycieli, trenerów i dziennikarzy oraz dla wszystkich innych zainteresowanych tematem, pragnących dowiedzieć się na przykład jak powinno wyglądać idealne zdjęcie na portalu randkowym.

Autor, w kolejnych rozdziałach książki, zajmuje się wieloma dziedzinami życia i przytacza również wiele sytuacji dnia codziennego, w których mowa ciała ma kluczowe znaczenie, pokazuje również błędy, jakie popełniamy komunikując się z innymi, a także odczytując sygnały płynące z ich ciała. 

„Zmień swoją pozycję ciała! Tylko na dwie minuty! Już tyle wystarczy, aby twoje myśli i uczucia powędrowały w ślad za zmienioną pozycją” – pisze autor, omawiając podstawową zasadę służącą zmianie swoich myśli, która w konsekwencji może powodować zmianę naszego życia. Havener pokazuje, w jaki sposób tłumaczyć konkretne gesty zaznaczając, że nie możemy ich rozpatrywać bez kontekstu sytuacyjnego. Przekonamy się, że każdy ruch ma znaczenie, docenimy wpływ proksemiki na kontakty, przekonamy się również, w jaki sposób możemy oddziaływać na innych za pomocą ubioru. Rozkodujemy również … randki, dowiemy się, jak duże znaczenie ma dobre zdjęcie na Facebooku i jak wpływa ujęcie naszej twarzy na poszukiwanie partnera (partnerki).

To zaledwie niewielka część informacji zawartych w książce „Co inni myślą o tobie…”, która uświadamia nam, że nasza osoba, to co mówimy, jak się poruszamy, ubieramy, mówi o nas więcej, niż byśmy niekiedy chcieli. Przydatność wiedzy na temat komunikacji, szczególnie komunikacji niewerbalnej, jest nieoceniona dlatego też warto sięgnąć po tę publikację, by wyeliminować własne błędy i uczynić komunikację skuteczną. Lekka forma przekazu i liczne przykłady z życia zawodowego i osobistego Havenera pozwalają na bieżąco weryfikować znaczenie gestów i innych sygnałów wysyłanych mniej lub bardziej świadomie oraz docenić mistrzostwo autora. Co więcej, pragniemy posiąść jego wiedzę, rozpoczynając zmiany w tym zakresie właśnie od siebie…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz