poniedziałek, 11 kwietnia 2016

"Mój bajkowy bohater" - wystawa dla dzieci w Zamku Sieleckim

Miś Koralgol czy Miś Uszatek? A może Muminki? Bolek czy Lolek? A może Tola? Niezależnie od tego, kto jest Twoim ulubionym bohaterem z bajki, to Sosnowieckie Centrum Kultury – Zamek Sielecki, zaprasza na wyjątkowe wydarzenie (nie) tylko dla najmłodszych. Wystawę zatytułowaną „Mój bajkowy bohater” można oglądać już od soboty, 8 kwietnia, a towarzyszy jej szereg niezwykłych wydarzeń adresowanych do dzieci i ich opiekunów. 


Na wystawie zaprezentowane zostały postacie ze znanych i lubianych bajek, wypożyczone z Muzeum Zabawek i Zabawy. Wśród eksponatów znajdziemy m.in. maskotki Koziołka Matołka, Pinokia, złego Wilka z bajki o „Czerwonym Kapturku”, lalki z bajki „Smok Barnaba”, figurkę Kota w Butach oraz scenerię z bajki „Mały pingwin Pik-Pok” (zrealizowanej na podstawie książki Adama Bahdaja pod tym samym tytułem). Nie zabrakło również słusznych rozmiarów Muminka, miniaturowych Smerfów oraz Reksia, który wiernie strzegł wystawy.

fot.J.Gul
Weekend otwierający wystawę upłynął pod znakiem „Soboty z bohaterem” i „Niedzieli z bajką”, zaś na kolejne spotkania pracownicy Muzeum zapraszają 28 – 29.05.2016 r. na „Weekend Mamy i Dziecka”. W okresie 30.05 – 3.06.2016 r. odbędą się również warsztaty dla grup zorganizowanych pt.: „Mój bajkowy bohater”. Koszt uczestnictwa w wydarzeniach - 5 złotych.
fot.J.Gul
fot.J.Gul
fot.J.Gul
fot.J.Gul
fot.J.Gul
fot.J.Gul
fot.J.Gul
fot.J.Gul
fot.J.Gul


Wystawę można zwiedzać również codziennie w godzinach otwarcia Muzeum. W poniedziałki bilet kosztuje zaledwie …0,10zł!

2 komentarze:

  1. Jaki cudowny pomysł ! :) Chętnie bym zobaczyła tą wystawę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, to wspaniała podróż do krainy dzieciństwa. Zapraszam do Sosnowca:-)

      Usuń