wtorek, 11 października 2016

A może nad morze?

„Już nie ma dzikich plaż, na których zbierałam bursztyny” – śpiewała Irena Santor, a ta nostalgiczna piosenka przypomina, że lato już za nami, za nami też wypoczynek na plażach, tych kamienistych i tych piaszczystych, tych bardziej i tych mniej obleganych. Nie znaczy to, że nie możemy planować przyszłorocznych urlopów, bowiem już teraz warto zastanowić się, pod którą palmą będziemy zażywać cienia, jaka destynacja będzie dla nas odpowiednia i czego tak naprawdę szukamy. Nasze oczekiwania względem idealnego urlopu i idealnego miejsca do odpoczynku różnią się od siebie, dlatego też najlepiej dokładnie określić, jakich warunków się spodziewamy, czy istotna jest dla nas barwa piasku, szerokość plaży, czy może ilość ludzi z niej korzystających. W jaki jednak sposób zdobyć te wszystkie informacje?


Źródło: rankingplaz.pl

Oczywiście można metodą prób i błędów, ucząc się przez doświadczenie, ryzykujemy jednak wówczas nieudanymi wakacjami i frustracją związaną z wydatkowaniem środków na wakacje, które do końca nie odpowiadają naszym wymaganiom. Można też spędzić zimowe tygodnie surfując po Internecie w poszukiwaniu zdjęć, blogów czy informacji przygotowanych przez biura promocji poszczególnych miejscowości, jednak jest to zajęcie czasochłonne i zapewne sami przyznacie, że surfować lepiej jest w tym czasie po ośnieżonych stokach. Odpowiedzią dotyczącą wyboru kierunku i plaży, która będzie tą z naszych marzeń o rajskim wypoczynku, jest serwis https://rankingplaz.pl/. Pozwala on nie tylko znaleźć plażę w wybranej przez nas lokalizacji, zobaczyć zdjęcia i zdobyć szereg informacji o niej, ale również podjąć najlepszą z możliwych decyzji.Portal odwiedziło już 250 000 osób, a ilość dokonanych ocen plaż - 12 270 najlepiej świadczy o tym, jak popularny staje się Rankinkplaz.pl i jak przydatny w robieniu wakacyjnych planów jest to serwis. Opierając się na zaangażowaniu internautów (również i my możemy wziąć czynny udział w rozwoju serwisu) powstało miejsce jednoczące wielbicieli plażowego wypoczynku, ale też i bezlitośnie weryfikujące miejsca, które nie spełniają pewnych standardów. 

Portal jest również miejscem, w którym możemy zdobyć interesujące informacje na temat miejsc wartych zobaczenia. Jeśli nie miałeś pojęcia, że na plaży w Świnoujściu można położyć Pałac Kultury i Nauki bez iglicy zaś w Dźwirzynie plaża oddalona jest od centrum jedynie wydmą pokrytą lasem sosnowym, to koniecznie musisz prześledzić ranking. Zdobędziesz tu szereg wiadomości, pozwalających efektywniej zaplanować wyjazd, zarówno samotny, jak i z rodziną i dziećmi. Dowiesz się, na jakie udogodnienia możesz liczyć, zweryfikujesz, czy plaża jest strzeżona, czy są udogodnienia dla wózków, atrakcje dla dzieci, a nawet, czy jest dostępne wi-fi. Dzięki dostępnej na stronie wyszukiwarce możesz filtrować wyniki ustawiając istotne dla siebie parametry i wybierać plażę najlepiej dopasowaną do twoich założeń lub też posiłkując się „Rankingiem beztroskich plaż 2016” wybrać te najwyżej oceniane – Świnoujście, Chałupy czy Trzęsacz. 

Mój wybór padł na Darłówko Wschodnie, zatem w przyszłym roku możecie spodziewać się obszernej relacji na blogu. Jedno jest pewne – po powrocie z wakacji również i ja dokonam oceny plaży oraz załączę zdjęcia zachęcające do podróży. Budujmy społeczność plażowiczów!


2 komentarze:

  1. Nie słyszałam o takiej stronie, ale dobrze wiedzieć, bo za rok wybieram się na wakacje nad Bałtyk.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To fantastyczna sprawa, można bowiem dokładnie zweryfikować swoje plany i wybrać miejsce, które w pełni będzie nam odpowiadało.

      Usuń