niedziela, 16 października 2016

Kevan Atteberry "Króliczki!!!"

Tytuł: Króliczki!!!
Autor: Kevan Atteberry
Wydawnictwo: CzyTam


Zabawa w chowanego należy chyba do jednych z najbardziej znanych i lubianych przez dzieci w różnym wieku. To również wspaniały trening spostrzegawczości, który może być wykorzystywany przez pedagogów i terapeutów. Szukać można bowiem nie tylko osoby, ale i różnic na obrazkach, a także zagubionych postaci. Przedniej zabawie towarzyszy walor edukacyjny, zaś radosnym śmiechom – rozwój wielu kompetencji.

Co jednak zrobić ma sympatyczny potworek Declan, kiedy na jego widok uciekają małe króliczki i bynajmniej nie stanowi to zaproszenia do zabawy? Nie pozostaje nic innego, jak tylko odnaleźć zwierzątka i udowodnić, że nie jest groźny, zaś czas spędzony w jego towarzystwie może być naprawdę cudowny. O tych poszukiwaniach opowiada nam Kevan Atteberry, pisarz i ilustrator książek dla dzieci. Opowiada obrazami, bowiem słów w książce jest niewiele, dlatego też adresowana ona jest nawet do tych maluchów, które nie nabyły jeszcze umiejętności czytania. 


„Króliczki!!!” – bowiem o tej książce mowa – to opublikowane nakładem wydawnictwa CzyTam barwne zaproszenie do zabawy, a przy tym dowód na to, jak bardzo pozory mogą mylić. Potworek Declan, pomimo osobliwego wyglądu i potężnej postury jest bardzo wrażliwym stworzeniem, które nie lubi samotności. Jest również niezwykle dobrze wychowany i niezwykle entuzjastycznie nastawiony do świata. Nic zatem dziwnego, że wita się z każdym elementem otoczenia, zaś spotkanie z chmurkami czy drzewem wywołuje szeroki uśmiech na jego twarzy. 


Niestety, gwałtowna reakcja na obecność króliczków wystraszyła te płochliwe stworzenia. Czy Declanowi uda się je odnaleźć i przekonać, że potworek może być wspaniałym towarzyszem zabawy? Przekonacie się o tym dzięki książce Kevana Atteberry, która jest nie tylko okazją do wspaniałej rozrywki, ale również do spędzenia wraz z dzieckiem wolnego czasu. Już samo przeglądanie książki dostarcza wspaniałej rozrywki, ale historię tą można również wykorzystać w inny sposób, wciągając malucha w dyskusję na temat powodów ucieczki króliczków czy wyjaśnienia, że nawet wyglądający inaczej niż króliczki Declan, nie musi być groźny i nie należy się go bać. Tym samym, „Króliczki!!!” są wspaniałą propozycją, dla dzieci od 2 do 6 (a nawet 106) lat!


2 komentarze:

  1. Hej bardzo ciekawie pisany blog, widać, że robisz to z pasją. A post bardzo fajnie się czyta. Jeśli zamierzasz kiedyś przejść na profesjonalne blogowanie i potrzebował byś adres pod firmę to zapraszam do nas. Wirtualny adres katowice to miejsce gdzie możesz prowadzić własną działalność pod naszym adresem. Obczaj i jak się spodoba dołącz do nas:

    www.wirtualnebiuroklaster.pl

    OdpowiedzUsuń