sobota, 22 kwietnia 2017

Katharine McGee "Tysiąc Pięter" - sekret Eris

Witajcie. Tu plotkara. Informuję was o skandalach w Wieży… Tak naprawdę jestem Eris Dodd-Radson i jestem obrzydliwie bogata. A przynajmniej byłam, zanim mój ojciec nie odkrył pewnego sekretu, pieczołowicie przed nim skrywanego przez moją matkę. Czy jednak mogę ją o to obwiniać, skoro ja również trzymam tę informację w tajemnicy przed przyjaciółmi? 

Chcecie mnie bliżej poznać? Mogę wam zdradzić, że jestem jedną z przyjaciółek Avery, choć tak naprawdę, w innych okolicznościach, nawet nie poznałabym dziewczyn z mojej paczki. Przez niemal osiemnaście lat pławiłam się w bogactwie, nie znając pojęcia niedostatku czy ograniczeń. Mój ojciec pochodzi ze starego i zamożnego rodu, a na dodatek jest znanym chirurgiem plastycznym. I to najlepszym w swoim fachu – wiem, bowiem sama korzystałam z jego usług. Zaraz, zaraz … czy jeszcze mogę nazywać go tatą? 

Standardowe testy DNA, wykonane przed moimi osiemnastymi urodzinami, które miały otworzyć mi drogę do funduszu powierniczego, przyniosły tylko rozczarowanie. Okazało się bowiem, że nie jestem córką Everetta Dodd-Radson. Na dodatek moja mama uniosła się honorem i postanowiła dać ojcu czas na podjęcie decyzji co do dalszej wspólnej przyszłości, a w tym czasie zupełnie odcięła się od jego pieniędzy.


Tym sposobem, jednego dnia brylowałam na balu kostiumowym Corda (z którym łączył mnie niezobowiązujący romans), a drugiego byłam zmuszona odbyć upokarzającą drogę na niższe piętro Wieży, gdzie moja matka wynajęła mieszkanie. Czy uwierzycie, że mieszkam teraz na 103 piętrze w klaustrofobicznym lokalu śmierdzącym starością i biedą? Że nie mam pojęcia, kto tak naprawdę jest moim ojcem? Nikt z moich przyjaciół nie może się o tym dowiedzieć, jestem zmuszona prowadzić więc podwójne życie. Choć tajemnica prawie wyszła na jaw, kiedy odebrano mi członkostwo w klubie.

Czuje się pokrzywdzona przez matkę i przez los i nie mogę zrozumieć, dlaczego właśnie mnie to spotkało. Nie wiem też, jak doszło do tego, że zaprzyjaźniłam się z dziewczyną o tak niskim statusie społecznym…

Ps. O sekretach mojej przyjaciółki, Avery, możesz przeczytać TU, natomiast Leda zdradza swój sekret TU.xxx

Eris Dodd-Radson - niedoszła dziedziczka fortuny zdobytej w branży technologicznej, mieszkanka Wieży, spotykała się z Cordem, choć oboje ustalili, iż będzie to niezobowiązujący związek.2 komentarze:

  1. Zdecydowanie, bez dwóch zdań nie jest to książka dla mnie. Przyznaję, że poczułam się poirytowana już w trakcie czytania Twojego wpisu, no bo jak to tak? Historia rozpuszczonej małolaty? O nie! Jednak gratuluję Ci, tego, że wywołałaś we mnie emocje :) Dziękuję.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Gwarantuje Ci, że również lektura książki budzi emocje!

      Usuń