środa, 17 maja 2017

Konkurs: „Jazda na rydwanie” Julian Hardy - ZAKOŃCZONY

Jazda na rydwanie” Julian Hardy – książka opisuje historię życia człowieka, któremu przyszło żyć w ciekawych czasach. Powieść rozpoczyna się w 1938 roku w Bydgoszczy a kończy w 1974 we Francji. Fikcyjna biografia to oczywiście proza obyczajowa ale przede wszystkim powieść przygodowa. Uważam, że czytelnikowi należy się niezależnie od formy literackiej porcja dobrej rozrywki. Tak o filmach myślał Zygmunt Kałużyński i ja się z nim zgadzam. Oprócz wymienionych w powieści można znaleźć fragmenty thrillera szpiegowskiego. romansu w stylu Harlequina, romansu takiego zwykłego oraz erotycznego. Gdyby chcieć podsumować jednym zdaniem, to najbliżej "Jeździe na rydwanie" do powieści epickiej.
/opis: autor/

Recenzje książki znajdziecie TU.

Co trzeba zrobić, by wygrać książkę? Zadanie jest proste – odpowiedz na pytanie, kto jest twoim ulubionym bohaterem książek sensacyjnych? Za jakie cechy cenisz tego bohatera?

Wyniki: Książka powędruje do Karoliny K.


"Moim ulubionym bohaterem jest zdecydowanie Myron Boiltar z książek Harlana Cobena. Jest on znany prawie każdemu czytelnikowi, a jego przygody fascynują już od pierwszej części z całego cyklu. Myron jest niespełnionym koszykarzem, inteligentnym, potrafiącym rozwiązać wiele tajemnic, a przede wszystkim to bohater ze świetnym poczuciem humoru. To właśnie za poczucie humoru i inteligencję w rozwiązywaniu spraw cenię go najbardziej. To bohater, który jest oddany zarówno swojej rodzinie, ale teżznajomym. Jest odważny, poświęca się prowadzonej sprawie, chociaż czasem ma się wrażenie, że robi to nie z chęci, a z konieczności. Myron to postać, która jest dobrze wykreowana, nie ma się wrażenia nierealności, bo jest to bohater wykreowany w rzeczywisty sposób, bliski odbiorcy, który wywołuje pozytywne emocje".


10 komentarzy:

 1. "książka opisuje historię życia człowieka, któremu przyszło żyć w ciekawych czasach"
  Chińczycy twierdzą, że to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka (życie w "ciekawych" czasach). Przychylam się do tego zdania :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, losy bohatera książki też pokazuję przewrotność tego określenia.

   Usuń
 2. Wszystkiego po trochu :) Interesujące.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostra jazda na rydwanie, mieszanka wielu zachęcających składników powieści. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 4. O, właśnie szukam tego, o czym piszesz: "literackiej porcji dobrej rozrywki". Mówisz, że ta powieść się nada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz "ostrą jazdę bez trzymanki" to zdecydowanie - w książce wiele się dzieje, a dynamicznej akcji towarzyszy niezwykła osobowość bohatera.

   Usuń
 5. Kiedys czytalam te ksiazke! Moge tylko powiedziec, ze warto sie postarac i ja wygrac. ;)

  OdpowiedzUsuń