piątek, 30 marca 2018

Justyna Styszyńska „Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy”

Autor: Justyna Styszyńska 
Wykonanie: Widnokrąg Wszyscy miłośnicy górskich wędrówek, pozostający pod wrażeniem ich majestatu, doskonale wiedzą, że góry to nie tylko sposób ukształtowania terenu. To również całe bogactwo roślinności, a także zwierząt, które wśród tych grzbietów czy masywów górskich występują. O tym, jak wiele jest tych zwierząt, jak wielka jest ich różnorodność, mali podróżnicy mogą przekonać się, dzięki lekturze książki „Góry i ich zwykli-niezwykli mieszkańcy”

Seria „Zwykli-niezwykli mieszkańcy”, autorstwa Justyny Styszyńskiej, to krótkie historie o zwierzętach zamieszkujących różne części świata – począwszy od biegunów, po rodzime lasy i łąki. Teraz przyszedł czas na górskie szczyty i odkrywanie ich fauny, na zainteresowanie młodych czytelników przyrodą i jej cudami. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Widnokrąg książka, to nie tylko fascynująca lektura, ale i zaproszenia dla dzieci do wędrówki pośród szczytów i odkrywania ich tajemnic. To interaktywny album, który skłania czytelników do aktywności, pobudzając proces zapamiętywania i pozwalając ćwiczyć motorykę małą, dzięki odklejaniu naklejek i ich przyklejaniu w przeznaczonych do tego miejscach. Ponad 200 naklejek dołączonych do książki to nie tylko sposób na poznanie bogactwa świata zwierząt, ale i na pobudzenie fantazji i snucie własnych opowieści. Powstała we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym książka odznacza się nie tylko fascynującą zawartością, ale również wysoką jakością papieru, jej wykonania oraz formatem przyjaznym dla małych dziecięcych rączek. Na kolejnych stronach książki mali czytelnicy poznają specyfikę gór, różnice pomiędzy szczytem a doliną, a także odpoczną nad jeziorem, czyli zbiornikiem wodnym powstałym naturalnie w zagłębieniach terenu. Przywita nas kozica, bardzo podobna do hodowanej przez ludzi kozy, zjawi się również ryś z charakterystycznymi dla niego włoskami na uszach, wyglądającymi jak pędzelki. Jest również świstak, zwany przeszłości misiomyszą, wdzięczna sarna oraz łasica, która pomaga ludziom tępiąc szkodniki upraw. 

Zachwyci nas monumentalny niedźwiedź, porośnięty gęstym futrem, niewiele większy od wróbla pomórnik, doskonała pływaczka – wydra, a także budzący szacunek orzeł. To nie wszyscy przedstawiciele świata zwierząt, zamieszkujący górskie tereny, których tajemnice odkrywać możemy dzięki książce Styszyńskiej. Każda strona książki stanowi zaproszenie do zdobycia nowej wiedzy i uzyskanie interesujących informacji o zwierzęciu, a także do wykazania się zmysłem obserwacji i kreatywnością. 

Nic zatem dziwnego, że seria „Zwykli-niezwykli mieszkańcy”, jest tak lubiana przez małych odkrywców. Bawiąc – uczy, zaś ucząc – bawi, stając się zarówno sposobem na spędzanie wolnego czasu, jak i wprowadzeniem dzieci w interesujący świat zwierząt czy przygotowaniem do górskiej wędrówki w poszukiwaniu wymienionych w książce zwierząt. Dzięki tej publikacji zwykła wycieczka może zmienić się w niezapomnianą przygodę, może stać się też początkiem wielkiej, wspaniałej pasji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz