środa, 14 marca 2018

O stylu i jakości, czyli jak wybrać ślubne zaproszenia

Z roku na rok coraz większą wagę przykładamy do szczegółów otaczającego nas świata, zaś mając w zasięgu dostępne materiały i narzędzia robimy wszystko, by stał się on lepszy i piękniejszy. Detale odgrywają ogromny wpływ na odbiór całości, pozwalają budować określony klimat, bądź też stanowią jego uzupełnienie. Szczególnie wiedzą o tym przyszłe Młode Pary, które w trakcie organizowania ślubnej uroczystości muszą podjąć wiele decyzji, poczynając od wyboru zaproszeń ślubnych, poprzez wybór ślubnej sukni, aż po decyzję dotyczącą fotografa czy zespołu muzycznego. 

Najważniejsze pierwsze wrażenie 

Pierwsze wrażenie dotyczy nie tylko pierwszych sekund obserwowania danej osoby, ale i … zaproszeń ślubnych. Ich wręczanie stanowi swego rodzaju przypieczętowanie związku oraz zapowiedź dalszego wspólnego życia. To również bardzo wzruszający moment dla zapraszanych gości, oznacza bowiem, że narzeczeni pragną właśnie w ich obecności wstąpić na nową drogę życia oraz z nimi świętować ten wyjątkowy dzień. 

Zanim jednak zaproszenia zostaną wręczone, para musi dokonać trudnego wyboru, pośród tysięcy dostępnych na rynku wzorów, stylów i kolorów, a także materiałów, z których dane zaproszenia zostały wykonane. Konkretny model, na który decyduje się przyszła Młoda Para, to nie tylko sposób na wzbudzenie zachwytu wśród rodziny i/lub znajomych, ale wyznacznik stylu reprezentowanego przez narzeczonych, klasy, nierzadko zainteresowań i pasji, ich podejścia do siebie oraz do życia. To również zapowiedz stylu, w jaki urządzone zostanie wesele, i … swego rodzaju pamiątka dla weselnych gości, pozwalająca wrócić im wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia. 

Wyboru zaproszeń powinno się dokonać na około cztery miesiące przed planowaną datą ślubu, kiedy znana jest już lista weselnych gości. Choć termin ten może wydawać się przedwczesny, to należy jeszcze wziąć pod uwagę konieczność ich dostarczenia (zwykle – jeśli to możliwe – osobiście), a także czas niezbędny na uzyskanie informacji zwrotnej, czyli potwierdzenie przybycia (bądź nieobecności) przez weselnych gości. 


Kwestia stylu 

Wybierając zaproszenia warto skoncentrować się na stylu, w jakim zostały wykonane, bowiem najpiękniej wyglądają te, które są dopasowane do stylistyki całej uroczystości. Zachowanie spójności i harmonii nie tylko pięknie i elegancko wygląda, ale również dowodzi dobrego smaku pary i potęguje wywołane na gościach wrażenie. 

Na rynku dostępne są zaproszenia w różnych stylach, czego przykładem może być oferta sklepu internetowego Zapi.pl. Narzeczeni mogą wybierać wśród rozmaitych produktów, poczynając od zaproszeń w stylu klasycznym i eleganckim, poprzez nowoczesne, bogato zdobione, aż po zaproszenia niemal ascetyczne, utrzymane w duchu eko. 

Zaproszenie ślubne w stylu eko
Źródło: Zapi.pl
Zaproszenie ślubne w stylu glamour
Źródło: Zapi.pl


Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zaproszenia zostały wykonane, stawiając przede wszystkim na wysoką jakość, a także na szatę graficzną. Bogata gama produktów pozwala dokonywać wyboru pomiędzy niespotykanym designem i zaskakującym użyciem popularnych materiałów, takich jak sznurek czy koronka, charakteryzującym szczególnie zaproszenia w stylu eko,  a poszukiwaniem inspiracji w tradycji czy klasyce, jak to ma miejsce w przypadku zaproszeń romantycznych czy glamour. 

Z uwagi na to, iż zaproszenia stanowią pewną zapowiedz tego, czego mogą oczekiwać zaproszeni gości, warto zastanowić się nad zakupem kompletów produktów które to zestawy obejmują nie tylko ślubne zaproszenia, ale i numerki na stół, winietki, menu, zawieszki na butelki czy inne elementy, których nie może zabraknąć na weselu.

Przykładowy komplet zaproszeń ślubnych
Źródło: Zapi.pl


Pamiętaj! 

Równie ważny, jak sam wybór określonego stylu czy modelu zaproszeń jest sposób ich wręczania. Jeśli tylko to możliwe, warto osobiście wręczyć zaproszenie, nadając tej czynności uroczysty charakter. 

Wysyłanie zaproszeń pocztą jest dopuszczalne jedynie wówczas, kiedy przeszkodą w złożeniu osobistej wizyty przyszłym gościom, jest dzieląca odległość. Musimy też mieć pewność że dana osoba otrzymując zaproszenie z rąk listonosza, nie poczuje się urażona.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz