poniedziałek, 2 kwietnia 2018

L.J.Shen „Intryga”

Tytuł: Intryga
Autor: L.J.Shen
Wydawnictwo: Edipresse


„Babcia powiedziała mi kiedyś, że miłość i nienawiść to te same uczucia, tylko doświadcza się ich w różnych okolicznościach. Namiętność jest ta sama. Ból jest ten sam. A to dziwne uczucie, jakby rozpierało ci pierś od środka? Takie samo.” – o prawdziwości tych słów zaświadczy każdy, kto choć raz w życiu przeżył miłosny zawód, kto odczuł, jak cienka jest granica pomiędzy tymi uczuciami. Tym bardziej bolesne, traumatyczne jest to, że nikt nie jest w stanie zranić nas tak mocno, tak głęboko, jak osoba, którą do szaleństwa kochamy. Zna ona nasze słabe punkty, doskonale wie, gdzie uderzyć, by najbardziej bolało.

Emilia LeBlanc, nastolatka, która z uwagi na trudną sytuację finansową rodziców przeprowadziła się do Todos Santos doskonale wie, jak bardzo może boleć miłość. Tyle tylko, że o jej uczuciu do Barona Spencera nikt nie wie. Ten bogaty, rozpieszczony nastolatek, jest synem pracodawców jej rodziców, a przepaść pomiędzy nimi jest nie do pokonania. Szczególnie, że Baron vel Brutal doskonale wie, jak ją upokorzyć, jak znęcać się nad nią i – jako córkę jego służącej – upokarzać. Zmienił w piekło ostatni rok Emilii w liceum, zniszczył też jej związek z Deanem, chłopakiem, który wraz z Baronem tworzył paczkę, zwaną Four HotHoles. 

Dzieciaki specjalizujące się w dręczeniu słabszych, uprawianiu sportu i seksu nie mogły zaakceptować w swoim gronie skromnej dziewczyny, której jedynym marzeniem było wyrwanie się z kręgu biedoty. Dean, choć darzył ją uczuciem, czuł zbyt wielką presję ze strony przyjaciół, również Emilia wiedziała, że ta relacja nie może się udać. Po tym wszystkim uciekła z daleka od Todos Santos, przenosząc się do Nowego Jorku, by spełnić swoje największe marzenie – studiować sztukę. 

Dziewczyna nie przewidziała jednak, że będzie musiała zrezygnować ze swoich dalekosiężnych planów. Choroba siostry, cierpiącej ma mukowiscydozę, wymagała drogich leków, a i samo utrzymanie w Nowym Jorku nie należało do najłatwiejszych. Z uwagi na Rosie, Emili była zmuszona przerwać staż w galerii sztuki i zatrudnić się jako asystentka w jednej z agencji reklamowych, dorabiając dodatkowo wieczorami w barze McCoy`s. 

Dziesięć lat po wydarzeniach w Todos Santos można stwierdzić, że osiągnęła dno. W ciągu jednego dnia została zwolniona z posady asystentki i stanęła w obliczu groźby wydalenia z mieszkania oraz przed koniecznością wykupienia nowej partii leków. Na dodatek w McCoy`s spotkała człowieka, którego nigdy w życiu nie chciała już zobaczyć – Barona Spencera. Z kapryśnego nastolatka, który uwielbiał seks i imprezy, zamienił się w kapryśnego, wymagającego prawnika, partnera w spółce zajmującej się inwestycjami i fuzjami o podwyższonym ryzyku. Wciąż przyjaźni się z Trentem, Jaimem i Deanem, którzy wraz z nim zarządzają firmą, zajmując się kwestiami finansowymi. Nie zmieniło się też przedmiotowe traktowanie przez Brutala kobiet, a także jego bezczelność – jej wyrazem jest propozycja, jaką składa Emilii. Astronomiczna pensja, jaką jej proponuje za zostanie jego asystentką, mieszkanie w luksusowym apartamentowcu i opieka pielęgniarki dla siostry – to łapówka i Emilia doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie wie tylko czego, poza realizacją zawodowych obowiązków, Brutal będzie od niej chciał. Zdaje sobie jednak sprawę z tego, że nie ma innego wyjścia, że musi zapewnić siostrze najlepsze z możliwych warunków. Nawet kosztem własnego szczęścia czy własnej godności…

Jak potoczy się ta historia? Przekonamy się o tym dzięki powieści „Intryga”, należącej do serii „Świeci grzesznicy”. Opublikowana przez Wydawnictwo Edipresse książka, to okraszona nutą pikanterii historia, która zaskakuje swoją głębią oraz brawurowo prowadzoną akcją. Mimo iż możemy poczuć się rozczarowani, że powieść erotyczna zawiera w sobie stosunkowo niewielką ilość scen związanych z seksem, to uczucie zawodu szybko mija pod wpływem rozgrywających się na kartach książki wydarzeń oraz napięcia, które towarzyszy nam od pierwszych chwil lektury. Powieść stworzona przez L.J.Shen to niezwykle wciągająca historia, w której doskonale wykreowani bohaterowie wnoszą do akcji życie, niesłabnącą energię i … swoje pożądanie. A nam pozostaje tylko zanurzyć się w tej atmosferze, zaś po skończeniu powieści, czekać na kolejne części serii. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz