piątek, 11 maja 2018

Roma J.Fiszer " Siedlisko gorących serc"

Tytuł: Siedlisko gorących serc 
Autor: Roma J.Fiszer 
Wydawnictwo: Edipresse 


Życie wciąż pokazuje, że każda pora jest dobra, by zacząć wszystko od nowa, że można zmienić swoje życie niezależnie od tego, jaka data urodzenia widnieje w naszym dowodzie. Co więcej, każda pora jest dobra, by spotkać kogoś, kto zagości u naszego boku na dłużej (może nawet na stałe), by się zakochać, a nawet, by sprowadzić na ten świat nowego człowieka. Łatwiej jest jednak wprowadzać takie zmiany, kiedy wokół siebie mamy wspaniałych ludzi, kiedy mamy bliskich, na których zawsze możemy liczyć. 

Anna, Kasia i Eliza, to przedstawicielki trzech pokoleń wspaniałych kobiet, z których każda w pensjonacie „Iskierce” rozpoczyna swoje życie na nowo, z energii którego czerpią siłę, by podejmować nowe wyzwania. Losy tych bohaterek możemy śledzić w kolejnym tomie im poświęconym, autorstwa Romy J.Fiszer. Powieść „Siedlisko gorących serc” znów przenosi nas na Kaszuby, do Parchowa – miejsca, które emanuje wyjątkowo pozytywną energią. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse książka, to jednak nie tylko kolejna okazja do odwiedzin u znanych już i lubianych bohaterek czy – dla tych, którzy po tę rodzinną powieść sięgają po raz pierwszy – szansa na poznanie ich losów. To również dowód na to, że los niejednokrotnie potrafi nas zaskoczyć, że trzyma dla nas w zanadrzu wspaniałe niespodzianki, jak i wywołujące ból wydarzenia. To jednak od nas, naszego podejścia do świata i ludzi zależy, jak nisko upadniemy i jak szybko będziemy się podnosić. Od nas samych, ale i od udzielonego nam wsparcia. 

Patrząc na stosunki panujące w „Iskierce”, a właściwie w całym Parchowie można odnieść wrażenie, że ta pozytywna energia leczy złamane serca, a także wypełnia miłością te, które już zapomniały, co znaczy kochać. Dowodem na to jest Anna, która znalazła szczęście u boku Ryszarda, a co więcej, wspólnie planują budowę siedliska, które ma być wstępem do nowego etapu w ich życiu. Swoje miejsce na ziemi znalazła również Kasia. Choć Maciej, mężczyzna którego wybrała, jak każdy naukowiec jest nieco oderwany od rzeczywistości, to jednak jest świadoma siły jego miłości. 

Co więcej, teraz parę łączy nie tylko uczucie – Kasia jest bowiem w ciąży. Na moment powiadomienia Macieja o tym, że zostanie ojcem, wyciera ich wesele, choć zapewne gdyby znała rozwój wypadków, poczekałaby z tym do chwili, kiedy zostaną sami. Okazuje się bowiem, że mężczyzna nie może uwierzyć w swoje ojcostwo – zgodnie z opinią lekarską jest bowiem bezpłodny. Poznamy też dalsze losy Elizy, która po wakacjach spędzonych w rodzinnym gronie, znów wraca do Gdyni na kolejny rok studiów. To będzie czas nie tylko intensywnej nauki, ale i pewnych wyborów… 

O tym, jak potoczą się losy tych silnych i prawych kobiet przekonamy się, sięgając po książkę „Siedlisko gorących serc”. Po raz kolejny zanurzymy się w tajemnicach przeszłości, ale i przekonamy się, jak piękna może być teraźniejszość. Wspólnie z bohaterkami będziemy przeżywać zarówno rozterki, jak i chwile szczęścia, uniesienia, doświadczymy także niezwykłego cudu, jakim jest pojawienie się na świecie małej Jagódki. 

Niestety, naszym udziałem stanie się również rozczarowanie, bowiem to chyba najsłabszy z tomów poświęconych historii trzech pokoleń kobiet, zaś lektura zdaje się być chaotyczną oraz nieprzemyślaną pod względem fabuły, opisów ludzi i zdarzeń czy nawet samych dialogów. Zbyt wiele szczegółów, przywodzących na myśl przewodniki czy opracowania naukowe odbiera historii płynności i sprawia, że tracimy koncentrację i umyka nam to, co jest najistotniejsze - wspaniała historia kobiet, które dzięki „Iskierce” i własnej, wewnętrznej sile, odnalazły swoje miejsce na ziemi. 


2 komentarze:

  1. Taka przyjemna książka na lato...fajna!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń