piątek, 8 czerwca 2018

Wystawa kaktusów w sosnowieckim egzotarium

W ten weekend, od 8 do 10 czerwca 2018 roku, w sosnowieckim Egzotarium podziwiać można liczne ekspozycje kaktusów i kompozycji kwiatowych w ramach Wystawy Kaktusów. 

Motywem przewodnim wystawy są oczywiście sukulenty, choć przy okazji warto zachwycić się też stałą ekspozycją roślin. Wiele gatunków, zebranych w grupach odzwierciedlających strefy klimatyczne już niestety przekwitło, ale i tak warto zapoznać się z rozmaitymi odmianami, które z trudem już mieszczą się w obecnym budynku Egzotarium. 

Wizyta to również okazja, by przywitać się ze zwierzętami, wśród których moje serce podbiła agama brodata, pięknie pozująca do zdjęcia. Wśród gatunków hodowanych w Egzotarium, jest jeszcze m.in. legwan zielony, kajman okularowy czy wiele okazów ryb i papug.

Wizyta na wystawie była również okazją do zaopatrzenia się w okazy kaktusów, które mogą stać się początkiem kolekcji. Ceny za małe kaktusy zaczynają się już od 2 zł, warto zatem zakupić sobie taką żywą pamiątkę. Ja swój egzemplarz dostałam w prezencie od sympatycznego Pana sprzedawcy:-)

fot. J.Gul

fot. J.Gul
fot. J.Gul
fot. J.Gul
fot. J.Gul
fot. J.Gul

Egzotarium jest stałym celem moich spacerów, czemu sprzyja m.in. cena biletu - zaledwie 3 zł. Niestety konsekwencją utrzymania kosztów wejścia na takim poziomie, jest permanentny brak środków na rozbudowę. Niestety nadszedł czas na zmiany, bo w obecnym stanie Egzotarium przestanie przyciągać nawet wiernych klientów. A przecież niewiele miast może pochwalić się takimi zbiorami, czemu by zatem tego nie wykorzystać do promocji Sosnowca?


1 komentarz:

  1. Zdecydowanie jest to bardzo fajny materiał na promocję miasta. Nie wiedziałam, że w Sosnowcu są takie cuda!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    OdpowiedzUsuń