sobota, 18 sierpnia 2018

Beata Pawlikowska: Kalendarzy 2019 „Rok dobrych myśli”

Tytuł: Kalendarzy 2019 „Rok dobrych myśli” 
Autor: Beata Pawlikowska 
Wydawnictwo: Edipresse Książki Każdego dnia możemy zacząć wszystko od nowa, każdy dzień jest dobry, by pokochać swoje życie, by podziękować światu, że jesteśmy zdrowi, mamy cudowne dzieci / męża / przyjaciół, mamy swoje pasje czy drobne przyjemności. I mimo iż współczesny świat jest zabiegany, iż rzeczywistość zmienia się dynamicznie, zaś my daliśmy sobie wmówić, że produktywność powinna być naszym wyznacznikiem wartości, że praca powinna pochłaniać nam całe dnie, tak naprawdę możemy żyć inaczej. 

Ta odmienność nie oznacza wcale porzucenia dotychczasowego świata i przeprowadzki do dżungli. Może koncentrować się na czerpaniu przyjemności z wyjątkowości każdej chwili, z kilku minut o poranku, kiedy mamy czas tylko dla siebie, na nieuleganiu presji sukcesu, który przecież dla każdego oznacza coś innego. Piękne życie, to również umiejętność ustalania priorytetów w taki sposób, by zajmować się ważnymi rzeczami, zanim minie termin wyznaczony do ich realizacji, a my poniesiemy konsekwencję. To również umiejętność odpuszczania sobie rzeczy mniej ważnych, które nie cieszą, nie przynoszą nam satysfakcji, nie pozwalają w pełni się zaangażować. 

Na to dobre życie, na dobry, nowy rok 2019, Beata Pawlikowska przygotowała wyjątkową propozycję – kalendarz „Rok dobrych myśli”. Opublikowany nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki pozwala nie tylko zaplanować swój dzień, ale przelać na paper najważniejsze myśli, odczucia, może stać się naszym pamiętnikiem. Każda kartka kalendarza to nowa myśl – może być również nasza, a możemy skupić się tylko na tym, co chce nam przekazać autorka. Ta zaś, dzieli się z nami swoimi przemyśleniami na temat świata, życia, szczęścia, miłości, poruszając również inne ważkie tematy. Każde z jej słów może stać się bodźcem do refleksji, do zastanowienia się nad tym, co ważne, czym tak naprawdę powinniśmy się w życiu kierować. To wszystko sprawia, że Kalendarz 2019 „Rok dobrych myśli”, to publikacja wyjątkowa, zarówno dla miłośniczek książek Beaty Pawlikowskiej, jak i dla osób, które chcą cieszyć się życiem, chcą być szczęśliwe. Wypełniony rysunkami Pawlikowskiej kalendarz przyciąga naszą uwagę już radosną okładką, która budzi nasz uśmiech i dodaje energii. Twarda oprawa kalendarza sprawia, że nie ulegnie on zniszczeniu podczas noszenia o w torebce, wszak powinien towarzyszyć nam cały rok, a kto wie – jeśli uczynimy z niego swego rodzaju pamiętnik, nawet jeszcze dłużej. Każdy dzień to osobna strona kalendarza, a przy dacie zostały również zaznaczone imieniny, a także … święto, które w danym dniu ma miejsce. Tak, tak, jak się okazuje każdy dzień jest dobry do celebrowania go, a radować się możemy zarówno ze „święta małych kamyków”, jak i „dnia skutecznego działania”. Pomiędzy stronnicami kalendarza znajdziemy także kilka ulubionych przepisów autorki, między innymi na koktajl truskawkowy ze śliwkami, marokańską zupę harira z ciecierzycą, jak i na soczewicę z marchewką i groszkiem. Ostatnie strony zostały pozostawione puste – to miejsce na adresy czy ważne dla nas notatki. Z każdym nowym dniem, dzięki kalendarzowi w opracowaniu Beaty Pawlikowskiej, możemy celebrować chwilę radując się nawet tą piękną skarbnicą mądrości, którą trzymamy w dłoniach. Nie pozostaje nam nic innego, tylko przeżywać piękny 2019 rok – rok dobrych myśli!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz