wtorek, 23 października 2018

Letizia Cafasso, Sandro Russo "Książka, która ułatwi ci życie"

Autor: Letizia Cafasso, Sandro Russo 
Wydawnictwo: Jedność 


Stopień skomplikowania życia wzrasta z każdym rokiem coraz bardziej, dlatego też coraz trudniej jest nam nadążyć za zmianami, coraz trudniej funkcjonować we współczesnym świecie. Wykonanie pozornie prostych czynności zaczyna być problemem z uwagi na złożoność środków technicznych, na rozwój technologiczny, na mnogość rozwiązań i służących do tego metod. Coraz trudnej jest nam też zrozumieć i wytłumaczyć pewne zjawiska, udzielić odpowiedzi na zadane pytania – zarówno sobie, jak i swoim latoroślom. Co zatem zrobić, żeby odkodować niejako złożoną rzeczywistość w której żyjemy? Jak sprawić, żeby nasza codzienna egzystencja była łatwiejsza? 

Pomocą w tym może służyć rewelacyjna (rewolucyjna) książka, opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność. Już sam tytuł – „Książka, która ułatwi ci życie”, zachęca nie tylko do sięgnięcia po nią, do aktywnej lektury, zakończonej testowaniem wszystkich dziewięćdziesięciu jeden pomysłów na poprawę jakości swojego funkcjonowania. Autorzy: Letizia Cafasso i Sandro Russo podeszli do tematu z dystansem i humorem, a jednak przytoczone przez nich pytania / problemy, rzeczywiście mogą nurtować wiele osób, zaś udzielone odpowiedzi nie tylko przyniosą ulgę, ale realnie wpłyną na usprawnienie pracy czy chociażby spokój ducha. Tym samym jest to pozycja, która ciekawi, intryguje i inspiruje nie tylko osoby zainteresowane nowinkami technologicznymi i tym, co dzieje się na świecie, ale również osoby zagubione, które poszukują wskazówek, drogowskazów pozwalających odzyskać równowagę i odnaleźć się w chaosie codzienności. 

Choć nie sposób nawet w kilkunastotomowym poradniku, a co dopiero w niespełna 200-stronnicowej książce, rozwiązać wszystkie problemy, to jednak część z nich uda się wyeliminować z naszego życia. Co więcej, celem autorów było pokazanie, że uporanie się z tymi problemami jest stosunkowo proste, a każdy z przedstawionych pomysłów na pozbycie się kłopotów, został zbadany oraz przetestowany pod kątem jego skuteczności. Zdjęcia oraz opisy pomagają powtórzyć opisane kroki prowadzące do skutecznego rozwiązania problemu oraz dowodzą, że droga do prostego życia wcale nie jest taka skomplikowana… 

W książce znajdziemy rozwiązanie problemów każdego rodzaju, począwszy od dylematu, jak szybko odnaleźć początek taśmy klejącej, czy w jaki sposób poskromić rozsuwający się zamek w spodniach, poprzez uporządkowanie kabli na biurku czy wykręcenie wkręta z wyrobioną główką, aż po sposób na znalezienie w malej szafce miejsca na środki czystości czy patent na nieustannie gubiący się pilot od telewizora. 

To tylko kilka z ponad dziewięćdziesięciu pytań i irytujących kwestii, które mogą wytrącić nas z równowagi, których próba rozwiązywania nie tylko kończyła się dotąd fiaskiem, ale i zabierała nam czas. Teraz wystarczy nam zaledwie kilka minut, by uporządkować przestrzeń wokół siebie, uprościć nasze życie, a nas, uczynić ludźmi spokojnymi i szczęśliwymi!

2 komentarze:

  1. Książka zapowiada się bardzo fajnie ;) na jesienną chandrę myślę że super się sprawdzi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może nie rozwiązała wszystkich moich problemów, ale wczoraj na przykład uratowała moje spodnie przed wyrzuceniem:-)

      Usuń