niedziela, 28 kwietnia 2019

B.A.Paris "Na skraju załamania"

Tytuł: Na skraju załamania 
Autor: B.A.Paris 
Wydawnictwo: Albatros 


Czy zrobiłeś kiedyś coś, czego bardzo się wstydzisz? Jak wielkie masz poczucie winy w związku z czynem, który wielu uznałoby za karygodny, dzięki któremu można by wydać negatywny osąd na twój temat? A może to poczucie winy jest gorsze niż zdanie otoczenia? Może nie pozwala ci normalnie funkcjonować? Zapewne odpowiedź na te pytania uzależniona jest od człowieka, od jego wrażliwości, wytrzymałości, umiejętności pokonywania zewnętrznych i wewnętrznych ograniczeń. Bywa też tak, że to poczucie winy może nas zatruć, może wpędzić nas w szaleństwo, może pozbawić nas dotychczasowego życia. 

Czy to właśnie przydarzyło się Cass Anderson, przeszło trzydziestoletniej nauczycielce historii z lokalnej szkoły? Pewnej nocy, kiedy wracała przez las do domu ze spotkania ze współpracownikami, zauważyła stojący na poboczu samochód i siedzącą w nim kobietę. Jednak z uwagi na ulewny deszcz i strach, który ją opanował, nie wysiadła z samochodu, nie wezwała też pomocy, mimo iż była świadoma, iż mogło stać się coś z samochodem. Po prostu zatrzymała się, a następnie odjechała, fundując sobie tym samym potężne wyrzuty sumienia. Szczególnie, że następnego dnia Cass dowiaduje się, że owa kobieta została zamordowana, a co więcej – Cass znała ją osobiście i nawet miała nadzieję, że się z nią zaprzyjaźni. 

Wyrzuty sumienia zaczynają dręczyć Cass, a sprawa zamordowanej znajomej pochłania do tego stopnia, że zaczyna tracić panowanie nad własnym zachowaniem. Zapomina o umówionych spotkaniach, o przedmiotach, które zamówiła, mylą jej się fakty i daty, a na dodatek jest przekonana, że morderca Jane teraz czai się na nią. Tym bardziej, że ma wrażenie, iż jest obserwowana, zaczyna też odbierać dziwne, głuche telefony. W rezultacie nawet sama myśl o pobudce i o pozostaniu samej w domu napełnia ją przerażeniem, jest bowiem przekonana, że tak, jak kiedyś jej matka, ona sama zaczyna cierpieć na demencję, a nawet gorzej – popada w szaleństwo. 

Sytuacji nie poprawia fakt, iż jej mąż Matthew jest pełen troski, przez długi czas stara się również udawać, że nic się nie dzieje i tłumaczyć zaniki pamięci żony przed znajomymi. Przychodzi jednak moment, kiedy oboje muszą przyznać, że Cass potrzebuje pomocy lekarza. Czy rzeczywiście? 

Przekonamy się o tym dzięki lekturze fenomenalnej powieści autorstwa B.A.Paris, pt. „Na skraju załamania”. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros powieść, to wspaniały, mrożący krew w żyłach thriller, po którym nie tylko długo nie zaśniemy, ale i podejrzliwie będziemy zerkać na naszych znajomych. Tym samym jest to lektura dla osób o mocnych nerwach, które lubią dreszczyk emocji, a także dla tych, którzy cenią sobie mistrzowsko skonstruowane opowieści, wspaniałe kreacje bohaterów oraz dynamiczną i pełną zwrotów akcję. Wszystko to bowiem kryje się w powieści B.A.Paris… Zapraszam również do lektury książki B.A.Paris pt. "Pozwól mi wrócić". Recenzja TU

2 komentarze: