środa, 19 czerwca 2019

Daymond John, Daniel Paisner "Wstawaj i walcz"

Tytuł: Wstawaj i walcz. Sprawdzone strategie, techniki i nawyki produktywności ludzi sukcesu 
Autor: Daymond John, Daniel Paisner
Wydawnictwo: OnePress 


Co odróżnia człowieka odnoszącego sukces od reszty ludzi? Czy to pieniądze sprawiają, że ma lepsze szanse na start? A może jest mądrzejszy, piękniejszy niż inni? Może ma coś, co większość z nas nazywa szczęściem? Jaka jest ta tajemnica bycia na szczycie? 

Prawda jest o wiele bardziej skomplikowana, a zarazem niezmiernie banalna – otóż człowiek ten ciężko pracuje na swój sukces. Zamiast wciąż snuć plany, marzyć, on po prostu bierze się do działania, pokonując – często z niemałym trudem – przeszkody na swojej drodze, bądź też szukają sposobów ich ominięcia. Wszak wszyscy mamy do dyspozycji 24 godziny, tyle tylko, że oni nauczyli się lepiej, produktywniej je wykorzystywać. O tym, w jaki sposób to zrobić, jak wyrobić w sobie nawyki sprzyjające osiągnięciu sukcesu (i jakie to są nawyki) przekonamy się dzięki lekturze książki Daymonda Johna, amerykańskiego biznesmena i mówcy motywacyjnego oraz Daniela Paisnera, amerykańskiego autora i współautora bestsellerów. W opublikowanej nakładem Wydawnictwa OnePress książce pt. „Wstawaj i walcz”, dzielą się oni swoim doświadczeniem oraz wiedzą, zdobytą dzięki rozmowom z ludźmi, którzy osiągnęli szeroko rozumiany sukces. Okazuje się, że rzeczywiście sam klucz do sukcesu jest niezwykle prosty – to kombinacja odpowiedniego nastawienia, a także właściwego wykorzystania czasu. I o tych strategiach maksymalizowania każdej chwili, jest właśnie książka. 

Jak sam John zauważa, publikacja ta jest adresowana zarówno do osób, które już walczą o lepszą przyszłość, które stawiają sobie i realizują cele, a także szukają sposobów na to, by być jeszcze bardziej wydajnym, a także do tych czytelników, którzy do tej pory wciąż marzyli o sukcesie, ale nie zrobili dotąd nic, żeby się do niego przybliżyć. Lektura książki nie tylko dostarcza licznych pomysłów, ale również rytuałów ludzi sukcesu, z różnych branż i regionów świata, którzy motywują do dawania z siebie wszystkiego, ale przede wszystkim ich kariery są najlepszym dowodem na to, że strategie, które wdrożyli, działają. Książka jest też doskonałą propozycją dla tych, którzy pragną inspirować innych do działania i nie dotyczy to tylko przywódców w swoich organizacjach, właścicieli jednoosobowych firm, ale również nauczycieli, a nawet … rodziców, którzy mogą zaszczepić w dziecku przekonanie, że droga na szczyt wiedzie przez działanie! 

Piętnaście osób, piętnaście modeli życia, piętnaście przykładów na to, jak żyć, by zwyciężać. Wśród rozmówców autorów, jest aktorka i projektantka, Catherine Zeta-Jones, która mówi o różnych drogach rozwoju, podążaniu za swoimi marzeniami oraz szukaniu ludzi tym marzeniom przychylnych. Kyle Maynard, sportowiec zajmujący się sztukami walki i mówca opowiada o tym, jak ważne jest to, by być prawdziwym dla samego siebie oraz przekonuje, że aby osiągnąć cel musimy patrzeć na to, jak daleko zaszliśmy, zamiast skupiać się na tym, ile jeszcze musimy przejść. Z kolei Nely Galán, dyrektor i producentka telewizyjna, namawia do szukania różnych sposobów osiągnięcia celu ido korzystania nawet z tych okazji, których sami nie szukaliśmy. Zaś raper Tyler – do tego, by odnaleźć w pracy radość i by nauczyć się postrzegać porażki jako ukryte lekcje. 

To tylko kilka z licznych przykładów, omawianych przez kolejnych rozmówców Daymonda Johna i przez niego podsumowanych. Każda z tych opowieści ludzi sukcesu kończy się „listą kontrolą”, która zawiera najważniejsze składowe ich sukcesów, ale to nie wszystko – również John dzieli się z nami swoimi doświadczeniami, przekonując, że „sukces nie jest miejscem, które należy odnaleźć, tylko rezultatem, do którego trzeba doprowadzić”. Lektura książki dostarcza nam niejako przepisu na sukces, teraz tylko od nas zależy, w jaki sposób wykorzystamy otrzymaną wiedzę! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz