niedziela, 8 grudnia 2019

Praca zbiorowa "Naturalne dekoracje"

Tytuł: Naturalne dekoracje 
Autor: Praca zbiorowa 
Wydawnictwo: Jedność 


Kochasz piękne przedmioty, a jednocześnie stawiasz na minimalizm? Cenisz sobie rzeczy wykonane własnoręcznie i chętnie poświęcasz czas tworzeniu czegoś z wykorzystaniem dostępnych materiałów? Szukasz niebanalnych, niepowtarzalnych dekoracji, które odmieniłyby przestrzeń wokół siebie? A może potrzebujesz inspiracji, by poprowadzić zajęcia w przedszkolu czy szkole? 

Niezależnie od tego, na ile z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, publikacja „Naturalne dekoracje. Pomysły do samodzielnego wykonania”, jest dla Ciebie! Ten swego rodzaju poradnik DIY otwiera nas na bogate zasoby materiałów, dostarczane przez naturę, na ich piękno i niezliczone możliwości wykorzystania. Po publikację sięgnąć mogą wszyscy, którzy kochają tworzyć, których wrażliwa dusza popycha do stworzenia czegoś wyjątkowego, którzy pragnąć uczynić swój dom wyjątkowym bądź też wręczyć bliskiej osobie niepowtarzalny prezent – tym bardziej wyjątkowy, że wykonany własnoręcznie. 

Książka zawiera blisko trzydzieści wyjątkowych propozycji naturalnych dekoracji, wykonanych z takich materiałów, jak drewno, szyszki, kora brzozowa, witki czy ziarenka kawy. Wykonanie każdej ozdoby zostało poprzedzone szczegółową instrukcja, która krok po kroku przeprowadzi nas przez proces tworzenia. Piękne zdjęcia ozdób nie tylko stanowią inspirację do ich wykonania, ale także podpowiedź w kwestii aranżacji przestrzeni, zaś listy materiałów sprawiają, że do wykonania danej ozdoby możemy wcześniej się przygotować, dzięki czemu praca pójdzie nam niezwykle sprawnie. 

Z pomocą książki i dzięki podpowiedziom autorów wykonamy m.in. zachwycające dekoracyjne tulipany, zaprosimy też do swojego domu wiosnę , tworząc ptasie gniazdo czy dekoracyjną gałązkę. Miłośnicy kotów mogą wykonać sylwetki swoich pupili , a miłośnicy kwiatów zachwycą się propozycją ich ekspozycji w wiszących wazonikach. Stworzymy też drewniane pojemniki na doniczki czy małe wianuszki, którymi możemy ozdobić m.in. okno. Zaprosimy również do swego domu kolorowe motyle, a także … słońce, które złapiemy dzięki łapaczowi. 

To tylko kilka z wielu propozycji dekoracji, zawartych w książce „Naturalne dekoracje”. Dostępność niezbędnych materiałów i ekonomiczność dekoracji sprawią, że każdy może wykonać takie cuda, tworząc wokół siebie wyjątkową przestrzeń. Jedyną trudność może sprawić pozyskanie odpowiednio przyciętych drewienek, ale – podpowiadając – z tym warto się zwrócić do najbliższego tartaku czy sklepu z deskami, bądź do kogoś, kto ma wyrzynarkę. A w przyszłości samemu możemy w taką maszynę zainwestować, to bowiem niewielki koszt, a możliwości, jakie się przed nami otwierają - ogromne!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz