piątek, 3 kwietnia 2020

Renata Arendt-Dziurdzikowska, Magdalena Chmielewska, Maciej Żbik „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna”

Tytuł: Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna
Autorzy: Renata Arendt-Dziurdzikowska, Magdalena Chmielewska, Maciej Żbik
Wydawnictwo: Sensus

Większość z nasz dąży do szczęścia, choć nie zawsze dokładnie wiemy, czym to szczęście dla nas jest. Niestety różne sytuacje życiowe, problemy finansowe, zawodowe zawirowania, samotność lub też przeciwnie – toksyczne związki, wszystko to oddala nas od miejsca, w którym chcemy się znaleźć. Niektórzy z nas tkwią w danej sytuacji, nie chcąc opuszczać strefy komfortu i mimo kłopotów tak naprawdę nie chcą zmian, a nawet w sytuacji, kiedy otrzymują pomoc, sabotują swoje własne działania. Inni zaś latami poszukują drogi do celu, do szeroko pojętego szczęścia, wędrując od kursu do kursu, od coacha do coacha. Problemem jest często jest fakt, że i ta grupa nie chce zmian. Czasami też stosowane przez specjalistów metody nie są adekwatne do sytuacji, bądź też po prostu nie są odpowiednie dla danej osoby. Czy to oznacza, że nie warto próbować?

Oczywiście, że nie tyle tylko, że musimy być gotowi na zastosowanie nowych metod, otworzyć się na zmianę i być gotowym rozpocząć pracę nad sobą i ze sobą. Jedną z takich metod, które mogą pomóc nam w uzdrowieniu sytuacji i to na wielu płaszczyznach, jest metoda opracowana przez Macieja Żbika. Terapia oparta na dorobku Carla Gustava Junga i trzydziestoletnim doświadczeniu medytacyjnym pozwala na pozbycie się nękających nas „demonów”, traum, nieprzepracowanych kompleksów. Teraz możemy poznać dokładnie jej efekty, a także zastanowić się nad swoimi problemami i poszukać ich źródeł, a także rozwiązania, dzięki niezwykle osobistej książce pt. „Alchemia snu. Od cierpienia do spełnienia. Metoda terapeutyczna”. Renata Arendt-Dziurdzikowska oraz Magdalena Chmielewska, od last zgłębiające zagadnienia związane z psychologią rozwoju, wspólnie ze wspomnianym Maciejem Żbikiem stworzyły szansę dla wielu osób na to, by zmienić swoje życie, by nadać mu nową, lepszą jakość. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Sensus książka, otwierająca nam wrota do nas samych, do lepszego zrozumienia siebie i źródeł swoich problemów, do właściwej i dojrzałej interpretacji swoich doświadczeń.

Po książkę sięgnąć mogą wszyscy zainteresowani (samo)rozwojem, osoby, które borykają się z licznymi problemami i są (lub jeszcze nie są) świadome tego, że ich potknięcia tworzą pewien schemat, że wciąż popełniają te same błędy. To też książka adresowana do wszelkiego rodzaju terapeutów i osób pracujących z klientem oraz dla tych, które w swoim otoczeniu mają osoby potrzebujące pomocy. 

W kolejnych rozdziałach książki znajdziemy doświadczenia osób, które doświadczyły zmiany dzięki proponowanej terapii, a także rozmowy z samym Żbikiem, przybliżające nam zarówno jego osobę, jak i doświadczenie oraz wydarzenia prowadzące go do miejsca, w którym jest obecnie. Opisy procesów terapeutycznych pozwalają uświadomić sobie, jak wiele jest aspektów, które należy brać pod uwagę, analizując źródła swoich problemów, a także, jak wiele możemy dla siebie zrobić dzięki opisywanej metodzie. Poznamy m.in. sytuację Adama, rozwodnika, któremu dominująca anima (czyli kobieca część w mężczyźnie) w jego psychice przysporzyła wielu cierpień i sprawiła, że po osiągnięciu pewnego wieku jego życie, zarówno prywatne jak i zawodowe, rozsypało się niczym domek z kart. Prześledzimy również proces terapeutyczny Agaty, dzięki któremu kobieta zrozumiała źródła stanów lękowych, z którymi borykała się od dzieciństwa, a także Elizy i Krzysztofa, pary, która dzięki terapii stworzyła zupełnie inny jakościowo związek, wolny od manipulacji czy zakładania masek. 

Książka uświadamia nam, jak ważny jest głęboki kontakt z uczuciami, jak istotna jest płeć psychiczna oraz doświadczenie kompletności, jedności z wszechświatem. Szeroko pojęty sukces jest bowiem efektem współdziałania podstawowych obszarów psychicznych, dlatego podstawą zmiany życia jest doprowadzenie do tego, by płeć dopełniająca nie przeszkadzała. Dzięki rozdziałowi zawierającemu odpowiedzi na często zadawane pytania, możemy zidentyfikować i swój problem, jego źródło oraz .. rozpocząć proces zmian. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz