piątek, 24 lipca 2020

Sibylle Rieckhoff i Valeska Scholz "Na kłopoty inspektor Mysz. Uwaga na zarazki!"

Tytuł: Na kłopoty inspektor Mysz. Uwaga na zarazki! 
Autor: Sibylle Rieckhoff i Valeska Scholz 
Wydawnictwo: Jedność Pamiętasz ile razy przeziębienie przerwało ci dobrą zabawę? Ból gardła tak duży, że nie mogłeś niczego przełknąć (nawet żelki przestały być atrakcyjne), ból głowy i katar, który powodował konieczność naprzemiennego użycia chusteczek i opanowania ataków kichania. Zapewne dobrze znasz ten stan, bo przeziębienie jest dość częste, nie tylko wśród dzieci, ale i wśród dorosłych. Odpowiedzialne za niego są paskudne wirusy, których nie zwalczy nawet najlepszy antybiotyk. 

Czy zatem jesteśmy wobec nich bezradni? Czy nasza egzystencja zamieni się w samotne leżenie w sypialni i kichanie? Na szczęście mając inspektora Mysz nawet nie musimy zadawać sobie takich pytań. Dzielna mała myszka, która bez wahania rusza na pomoc zleceniodawcą i zawsze jest gotowa do rozwiązania kolejnej zagadki, tym razem również wykaże się przebiegłością, ale i zdolnością dedukcji godną samego Sherlocka Holmesa. O tym, jak inspektor Mysz poradził sobie z przeziębieniem, przeczytamy w emocjonującej książce dla młodych czytelników z serii „Na kłopoty Inspektor Mysz”. Niczym w przeszłości Bednarski, tak teraz niezwykle inteligentna myszka o otwartym na wiedzę umyśle, potrafi rozwiązać każdą zagadkę i zapobiec problemom. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Jedność pozycja pt. „Uwaga na zarazki” to nie tylko wciągająca historia, która adresowana jest zarówno do dzieci przedszkolnych, jaki wczesnoszkolnych, ale i garść faktów (i mitów) na temat wirusów, bakterii przeziębienia. Dzięki temu śledząc rozwój sytuacji wzbogacamy swoją wiedzę i już nigdy później nie odmówimy zjedzenia owoców czy picia wody. 

Kiedy do inspektora Mysz zwraca się przerażony (i głodny) kot Wąs, który bardzo niepokoi się o swojego pana, myszka wie, że trzeba działać natychmiast. Wspólnie udają się zatem do mieszkania Tomka, który leży w łóżku i jest w fatalnym stanie: swędzi go w nosie, drapie w gardle, boli go głowa i na dodatek jest mu zimno. Mysz rozpoczyna swój dochodzenie wykonując kolejne kroki i identyfikując sprawców choroby Tomka. Okazuje się, że to wirusy, między innymi gil Bakcyli Smark z ich wspólnikami. To banda często grasująca w naszym organizmie, całe szczęście jednak, że inspektor Mysz ma znajomości w szeregach policji odpornościowej. 

Kluczową sprawą w walce z wrogiem jest tu jednak czas, bowiem musi upłynąć kilka dni, by było widać efekty działania policji. Czy zatem my, ze swojej strony, nic nie możemy zrobić, jak tylko biernie czekać? Otóż nie, możemy bowiem wdrożyć Specjalny Program Gilowy, opatentowany przez inspektora. Co w jego ramach się mieści? Na przykład wspomniane jedzenie owoców, a także warzyw, bo zawierają one witaminy pomagające w walce z chorobą. Pomaga również częste wietrzenie pokoju i odpoczynek. 

Jeśli chcesz wiedzieć, jak jeszcze radzić sobie z przeziębieniem w ramach programu, a także jak zakończy się cała opowieść, sięgnij po książkę „Uwaga na zarazki!”, w której znajdziesz ponadto istotne informacje o drobnoustrojach, którymi są wirusy i bakterie. To wszystko sprawia, że publikacja autorstwa Sibylle Rieckhoff i Valeski Scholz nie tylko bawi, ale i uczy, zaś sugestywne ilustracje pozwalają nie tylko uruchomić wyobraźnię, ale i stać się częścią śledztwa inspektora Mysz. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz