wtorek, 4 sierpnia 2020

Abby Jimenez "To tylko przyjaciel"

Tytuł: To tylko przyjaciel 
Autor: Abby Jimenez 
Wydawnictwo: MUZA Czy to przyjaźń czy kochanie? To pytanie zadaje sobie zapewne każdy, kto przyjaźni się z osobą innej płci. I chociaż wiele osób nie wierzy nawet w to, że z taką osobą można się przyjaźnić, to istniejące relacje temu przeczą. Istnieje jednak bardzo cienka linia pomiędzy przyjaźnią, a miłością i bardzo często jej przekroczenie skutkuje nieodwracalnymi zmianami sytuacji. 

W takiej sytuacji jest właśnie Kristen Peterson, przedsiębiorcza młoda kobieta, która prowadzi samodzielnie sklep internetowy z akcesoriami dla małych zwierząt. Od dwóch lat jest w związku na odległość z Tylerem, żołnierzem, przebywającym nieustannie na zagranicznych misjach. Po miesiącach rozłąki przedstawiła mu ultimatum, grożąc odejściem, jeśli tylko po raz kolejny przedłuży kontrakt. Tym sposobem już niedługo w jej pięknym i czystym domu pojawić się ma mężczyzna, co u Kristen wywołuje nasilony stres. Czy będą w stanie egzystować wspólnie? Czy ich związek przetrwa, jeśli będą nieustannie przebywać ze sobą i być świadkiem codziennych sytuacji? Na razie stara się o tym nie myśleć szczególnie, że przed nią operacja, która zmieni jej życie. Planuje bowiem histerektomię, co będzie wiązało się z tym, że nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Tyler też ich nie chce, więc tu – jako para – wydają się niezwykle dopasowani. 

Niestety ze swoim problemem jest na razie sama, nie powiedziała o operacji nawet najlepszej przyjaciółce, nie chcąc jej martwić przed ślubem. To właśnie ślub Sloan sprawia, że Kristen mam mimo wszystko dobry humor, szczególnie że przed nią zapoznawczy wieczór – jako świadkowa na ślubie przyjaciółki, ma poznać po raz pierwszy świadka – przyjaciela pana młodego. Josh właśnie przeniósł się do Kalifornii z Dakoty południowej, by objąć posadę inżyniera pożarnictwa. 

Przystojny Josh od razu wpada w oko Kristen, choć ich pierwsze spotkanie wypadło dość niefortunnie. On wjechał w jej samochód, ona ukradła mu koszulkę, ale jak się okazuje, nawet w takiej sytuacji może zrodzić się przyjaźń, a nawet coś więcej. Ona zatrudnia go w charakterze stolarza, on spędza u niej coraz więcej czasu. Jej towarzystwo jest bardziej atrakcyjne dla niego niż randki z pięknościami, ona u jego boku czuje się niezwykle swobodnie, ale i bezpiecznie. Do tego stopnia, że zaczyna coraz częściej się zastanawiać, jakby to było, gdyby była z Joshem, a nie z Tylerem. Tyle tylko, że to nigdy nie będzie możliwe, bo Josh pragnie dużej rodziny i dlatego właśnie odszedł od swojej poprzedniej dziewczyny, która nie miała w planach dzieci. A skoro Kristen nie będzie mogła mieć dzieci, to w takim razie ich związek nie ma zupełnie szans. 

Sytuacja nieco zmienia się, kiedy Tyler informuje Kristen, że jednak przedłużył kontrakt. Czy to oznacza zerwanie? Sfrustrowana dziewczyna decyduje się na przekroczenie tej linii pomiędzy przyjaźnią a miłością, tyle tylko, że tym sposobem wszystko komplikuje się jeszcze bardziej. Jak zakończy się ta historia? Przekonamy się o tym dzięki wciągającej powieści pt. „To tylko przyjaciel”, autorstwa Abby Jimenez. Opublikowana nakładem Wydawnictwa MUZA powieść o romantycznym zabarwieniu, nie tylko zachwyci miłośników tego gatunku, ale przede wszystkim jest skarbnicą celnych spostrzeżeń na temat życia i relacji. Dodatkowo niesie ze sobą olbrzymi ładunek dobrego humoru, bowiem Kristen, z jej zwariowanymi pomysłami i dziecięcą radością sprawia, że i my mimowolnie się uśmiechamy. 

Abby Jimenez stworzyła wyjątkową powieść, która wciąga nas od pierwszej strony, zaś dzięki przedstawieniu wydarzeń zarówno z perspektywy Kristen, jak i Josha, zyskujemy możliwość wniknięcia w codzienność, oswojenia się z bohaterami i towarzyszenia im. Zaprzyjaźniamy się z tą sympatyczną parą obserwując, jak doskonale czują się w swoim towarzystwie i tylko żałujemy, że Kristen nie jest bardziej otwarta i mniej zachowawcza. Zarówno doskonale skonstruowana fabuła książki, jak i wartka akcja sprawiają, że książkę pochłaniamy łapczywie, gorąco kibicując związkowi Kristen i Josha, niezależnie od tego, jak bardzo jest skomplikowany. 2 komentarze:

  1. Czytałam- bardzo przyzwoita powieść. Trochę przewidywalna ale w odbiorze bardzo pozytywna...
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

    OdpowiedzUsuń