niedziela, 16 sierpnia 2020

Denise Hesselroth "Tarot intencyjny"

Autor: Denise Hesselroth 
Wydawnictwo: Kobiece 


Tarot od wieków otoczony był tajemnicą, a jego historia jest równie skomplikowana i magiczna, jak same karty i ich moc. Uważa się, że Tarot ma sześćsetletnią tradycję, a na temat powstania tych kart powstało wiele różnych hipotez. Najstarsza, zachowana talia kart pochodzi prawdopodobnie z końca XIV wieku, choć nie zostało to ostatecznie potwierdzone. Podobnie niejasne, jak długość istnienia kart, jest ich źródło pochodzenia. Wielu badaczy uważa, że kolebką Tarota jest Egipt, ale równie dużo jest teorii temu przeczących. Jednak niezależnie od tego, jak dalece różnią się od siebie koncepcje badaczy, w jednym są zgodni – tarot ma w sobie niezwykłą siłę. 

Po latach zapomnienia Tarot znów odzyskuje należne mu miejsce w naszym życiu, coraz częściej zwracamy się też do osób, które zajmują się rozkładaniem kart profesjonalnie, z prośbą o pomoc, o wytyczenie kierunku działania, o sugestie dotyczące podjęcia właściwych decyzji. Z kartami Tarot możemy jednak równie dobrze pracować samodzielnie, oczywiście przy zachowaniu pewnych zasad, a także o zdobyciu wiedzy, na temat ich znaczenia oraz właściwej interpretacji rozkładu. Zgłębienie tematyki związanej z Tarotem może zająć nam lata, to bowiem bardzo złożone i obszerne zagadnienie, jednak już dziś możemy zacząć od podstaw, stopniowo poszerzając swoje umiejętności i wiedzę. Jest to możliwe dzięki książce pt. „Tarot intencyjny. Jak świadomie używać kart Tarota”, opublikowanej nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Ten niezwykły poradnik autorstwa Denise Hesselroth daje nam możliwość posługiwania się Tarotem intencyjnym na własne potrzeby, zmieniając bieg wydarzeń i mocniej osadzając się w rzeczywistości, a jednocześnie świadczy o tym, jak wielkie są możliwości i moc tych kart. 

Książka (te nauki tajemne) adresowana jest zarówno (a właściwie przede wszystkim) do osób, które dopiero zaczynają zgłębiać karty Tarot i sposób ich interpretacji, jak i do tych, którzy od lat rozkładają karty – każde zetknięcie się ze skondensowaną wiedzą, koncentrującą się na istotnych aspektach danego zagadnienia, daje im szansę na weryfikację swoich wiadomości lub nawet zdobycie nowych. Książka składa się z sześciu rozdziałów, a dzięki kolejnym coraz bardziej zanurzamy się w temat, czując jednocześnie coraz większy podziw i zdumienie, co karty potrafią i jak wiele jest możliwości ich wykorzystania. 

We wstępie autorka tłumaczy, czym jest Tarot i czym różni się od tradycyjnego seansu Tarota, Tarot intencyjny, który co prawda również mana celu zmianę sytuacji, ale propozycje rozwiązań są projektowane na zewnątrz. Następnie autorka w pierwszym rozdziale tłumaczy, dlaczego talia Rider-Waite-Smith (RWS) jest ważna i jakie są jej zalety. Proponuje również kilka działań, które pozwolą na lepiej wyczuć karty i zacząć zwracać uwagę na sygnały, które owe karty do nas wysyłają. W rozdziale drugim autorka pokazuje, jak po tradycyjnym seansie możemy zwrócić wszechświatowi cząstkę naszej energii, zaś w kolejnym, jak iść krok dalej i zająć się Tarotem intencyjnym. 

Ostatnie trzy rozdziały, najważniejsze z praktycznego punktu widzenia, dotyczą intencji dołączonych do poszczególnych kart (szczegółowo zostały omówione Arkana Wielkie i Arkana Małe), rozkładów tych kart oraz specjalnego systemu, dzięki któremu bez problemu będziemy w stanie zapamiętać znaczenie Arkanów Wielkich. 

Zawartość merytoryczna książki, dokładne omówienie znaczenia każdej z karto wraz z przywołaniem jej wizerunku, szereg przydatnych informacji, dotyczących tego, jak właściwie z tych kart korzystać pozwalając projektować korzystne dla nas rozwiązania – to wszystko składa się na ten swego rodzaju podręcznik, który wyposaża nas w wiedzę i wspiera nas na każdym kroku podczas pracy z kartami. Lektura książki może stać się pierwszym krokiem do zmiany swojego życia, a – kto wie – może nawet odkrycia w sobie swego rodzaju daru, wsłuchiwania się w to, co karty chcą nam powiedzieć. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz