środa, 21 października 2020

Elżbieta Ceglarek "Biznesowa miłość"

Tytuł: Biznesowa miłość 
Autor: Elżbieta Ceglarek 
Wydawnictwo: Białe Pióro 


W życiu niestety nie ma nic stałego, a to, w jaki sposób funkcjonujemy, jest w dużym stopniu związane z tym, jak bardzo jesteśmy elastyczni, jak szybko jesteśmy w stanie zaakceptować zmieniającą się rzeczywistość, jaka jest w nas gotowość do podejmowania wyzwań. Sztuką jest też umiejętność rozpoczynania wszystkiego od nowa, a także pozostawiania za sobą przeszłości tak, by zrobić w swoim życiu miejsce na nowych ludzi i nowe rzeczy. 

Dagmara długo tkwiła w mało satysfakcjonującym związku z Romanem, a właściwie związku toksycznym, naznaczonym przemocą. Na szczęście otworzyły jej się oczy zanim było za późno, a jedyne dobro, które z tej relacji wyniosła, to trójka wspaniałych dzieci. Po tym, jak Dagmara wróciła z Wiednia do domu z dwójką dzieci, próbowała jeszcze ułożyć sobie życie z pisarzem, który okazał się lekkoduchem, niestrudzenie u jej boku tkwi także Wiktor. To jednak Sebastian, jej szef, skradł serce Dagmary, a choć ta relacja nie należy do najłatwiejszych, to pora podjąć decyzję, czy chcą się w nią w pełni zaangażować. O ile Dagmara jest gotowa, to mężczyzna zaczyna dziwnie się zachowywać, są dni, że nie ma z nim kontaktu, że wydaje się nieobecny lub wręcz zawodzi kobietę, skazując ją na samotne siedzenie przy stoliku i bezcelowe oczekiwanie. 

Sebastian i relacja, w którą Dagmara decyduje się zaangażować, to nie jedyny jej problem. Jej najstarsza córka Jagoda, która wraz z partnerem została w Wiedniu, właśnie spodziewa się dziecka, a w czasie pobytu u niej Dagmary, zaczyna rodzić. Świeżo upieczona babcia w pełni angażuje się w pomoc córce, choć jej szczęście mąci przyjazd Wiktora, który po raz kolejny pragnie walczyć o jej miłość. Sytuację dodatkowo komplikuje Roman, który zaczyna żałować rozwodu, który nie potrafiąc ułożyć sobie osobistego życia, znów pragnie znaleźć drogę do serca Dagmary. 

Całe szczęście, że pozostając z nim tyle lat w związku kobieta doskonale zna jego posunięcia, wie też, jak dobrym jest manipulatorem. Dlatego też blokuje wszelkie próby zbliżenia się do niej byłego męża cały sów czas w Wiedniu poświęcając córce i wnukowi. Tęskni też za Sebastianem, który jednak jeszcze nie raz ją zaskoczy, wystawiając ich związek na próbę. Czy taka biznesowa miłość ma szansę przetrwać? Czy Dagmara zniesie kolejne problemy i komplikacje? Jak poradzi sobie z nową rolą, w której będzie chciał obsadzić ją Sebastian? 

Przekonamy się o tym sięgając po powieść autorstwa Elżbiety Ceglarek, będącą kontynuacją „Domu z kryształu”. Życie, które rozpadło się na naszych oczach w pierwszym tomie książki, teraz w „Biznesowej miłości”, Dagmara będzie próbowała złożyć. Czy jej się to uda? Czy może kobieta znów powtarzać będzie schematy z przeszłości? Czy znajdzie swoje szczęście i mężczyznę, przy którym będzie czuła się bezpiecznie, który da jej wsparcie? 

Mimo niewielkiej objętości tego tomu w życiu Dagmary wiele się dzieje, a ona sama zmuszona jest do dokonywania kolejnych trudnych wyborów. Wie jednak, że zawsze jest w stanie sobie poradzić, zatem związek, w którym nie ma miłości, jest nie dla niej. Dlatego też odrzuca Wiktora, choć zapatrzony w nią, niezmiernie zakochany, mógłby zapewnić jej wygodną przyszłość. Ona wybiera jednak trudną miłość do Sebastiana. Ale jednak miłość… 

Ta kompilacja gwałtownych zwrotów akcji, rozterek bohaterki z trudami życia codziennego jest nam tak bliska, że autorka mogłaby również dobrze pisać o życiu naszym czy naszych bliskich. Dlatego też lektura książki tak mocno angażuje, my zaś, przyglądając się emocjom bohaterów, lepiej zaczynamy rozumieć swoje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz