wtorek, 23 lutego 2021

Ryszka Rafał "To, co ważne.... Krótki przewodnik po świecie wartości nie tylko dla najmłodszych" - KONKURS ZAKOŃCZONY

"To, co ważne… dla dzieci, rodziców, drużynowych i instruktorów harcerskich, nauczycieli, wychowawców!
Zarówno formę, jak i sposób zaprezentowania treści w książeczce autorstwa Rafała Ryszki, można porównać do bardzo szczególnego apelu, do dziecięcego manifestu. Gdy oddajemy głos dzieciom i słuchamy tych głosów z uwagą, docieramy do dziecięcych potrzeb i dostrzegamy ich szczególny sposób rozumienia otaczającego świata. Ta percepcja pozbawiona jest zniekształceń i uproszczeń, domaga się prawdy, spójności, drogowskazu. Bohater tej krótkiej opowieści, niczym saper, rozbraja świat wartości współczesnych dorosłych (rodziców, wychowawców), dostrzegając w nim wiele sprzeczności. Każde dziecko potrzebuje korzeni i skrzydeł. Uniwersalne wartości i potrzeby, przekazywane przez bliskich znaczących, o które upomina się dziecko w uchwyconym przez autora dialogu, pozwolą zapuścić zarówno korzenie, jak i rozwinąć skrzydła. Rafałowi Ryszce należą się podziękowania za to, że nam, dorosłym, zechciał o tym przypomnieć". dr Monika Kurzynoga, Pedagog

                                                                                /Powyższy opis pochodzi od wydawcy/


Pytanie: Jakie wartości są ważne dla Ciebie?

Wyniki:
Książki wędrują do:
Emilia W.
Katarzyna P. z Nowego Sącza
Mariola W. z Ustronia
Barbara B. z Wrocławia
Katarzyna Z. z  Warszawy

Zasady: 


1. Organizatorem konkursu jest blog Qultura słowa przy współpracy z autorem, Rafałem Ryszką.  Sponsorem nagrody jest Rafał Ryszka. Konkurs trwa od 23 lutego do 27 lutego br. Wyniki konkursu zostaną podane 1 marca na blogu. 


2. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać odpowiedź na adres: qulturaslowa@gmail.com z dopiskiem "Ważne” Będzie mi również miło, jeśli udostępnicie post konkursowy na Facebooku, ale nie jest to warunkiem udziału w konkursie. 


3. Do wygrania 5 egzemplarzy książki "To, co ważne...”. 


4. Wygrywają osoba, których odpowiedzi mnie zaintrygują. 


5. Książki wysyłane są wyłącznie na terenie Polski. Przy zgłoszeniu konkursowym proszę podać adres wysyłki. Adresy nie są przechowywane ani wykorzystywane w celach marketingowych. Proszę również o dołączenie klauzuli: 


„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu uczestnictwa w konkursie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)”. 


Organizator zobowiązuje się do nieudostępniania danych osobowych zwycięzców. Konkurs nie podlega przepisom ustawy z dn. 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku, nr 4, poz. 27 z późn. zm.).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz