piątek, 26 listopada 2021

Arin Murphy-Hiscock "W domu czarownicy"

Autor: Arin Murphy-Hiscock
Wydawnictwo: Kobiece


Dom to miejsce wyjątkowe, w którym powinniśmy czuć dobrą energię, które powinno emanować miłością i dawać poczucie bezpieczeństwa. I niezależnie od tego na jakim kontynencie się znajduje, czy jest nowoczesną, wielką willą czy też małą, przytulną kawalerką, to wracając do domu powinniśmy odczuwać błogo spokój. To nasze miejsce powinno nam dawać siłę do walki, być schronieniem przed światem z całym jego złem, ale też pozwolić na kreatywność, inspirować i motywować.

Znaczenie domu, jako swego rodzaju oazy, a przy tym miejsca pozbawionego negatywnej energii rośnie, jeśli mamy zamiar zajmować się zielarstwem, medycyną niekonwencjonalną lub magią. W jaki jednak sposób o tę energię zadbać? Jak stworzyć dom, który dawałby ochronę, a jednocześnie otwierał pole do działania? Jak włączyć magię do naszego życia i zaprosić ją do naszego domu? Przekonamy się o tym dzięki lekturze książki pt. „W domu czarownicy”, autorstwa Arin Murphy-Hiscock.

Opublikowana nakładem Wydawnictwa Kobiecego książka, należąca do gatunku ezoteryka i parapsychologia, nie tylko otwiera przed nami szerokie możliwości, jeśli chodzi o wprowadzenie do naszych domów równowagi i szczęścia, ale również pokazuje, w jaki sposób zamienić nasze cztery kąty w miejsce idealne do praktykowania magii. Tym samym to książka dla wszystkich osób o otwartych umysłach, zarówno tych, którzy w magię nie wierzyli do tej pory, ale chcą zadbać o dobrobyt swego domostwa, jak i dla tych, którzy nie tylko w nią wierzą, ale i ją praktykują.

Książka składa się z jedenastu rozdziałów, które krok po kroku wprowadzają nas w arkana domowej magii, odsłaniając przed nami znaczenie przedmiotów, barw czy symbolikę różnych czynności. Ten swego rodzaju poradnik pomoże nam zrozumieć, jak we współczesnym świecie, pełnym elektronicznego sprzętu, tak bardzo oderwanym od natury i emocji, wrócić do korzeni, tworząc dla siebie i swoich bliskich prawdziwe ognisko domowe. Przekonamy się, że każdy z nas może takie miejsce stworzyć i na bieżąco pracować nad jego wzmocnieniem, nauczymy się wykonywać rytuały chroniące nasze domostwo i oczyszczające go z negatywnej energii, wzbogacimy też naszą kulinarną wiedzę o jedzenie związane z magią i wspomagające czary.

W pierwszym rozdziale wraz z autorką zastanowimy się, czym jest magia ogniska domowego i duchowość oparta na domostwie. Rozdział drugi przybliża nam pojęcie świętej przestrzeni i rolę, jaką w naszym życiu pełni ognisko domowe. W rozdziale trzecim zastanawiać się będziemy nad urządzeniem takiego domowego ogniska w taki sposób, by tchnęło spokojem i miłością. Rozdział czwarty poświęcony został magii kotła, który stanowi symbol pojawiający się w wielu kulturach i wierzeniach ludowych. W tym rozdziale poznamy nawet przepis na pyszne, magiczne ciasteczka.

Rozdział piąty to przegląd bóstw ogniska domowego i domostwa, zaś rozdział szósty pozwala nam traktować kuchnie jako świętą przestrzeń – poznamy jej moc, nauczymy się również robić kuchenne ołtarzyki. Rozdział siódmy stanowi dokładną instrukcję, w jaki sposób wykorzystać magię ogniska domowego do ochrony domostwa i jak podtrzymać pozytywną energię.

O magii ogniska domowego przeczytamy w rozdziale ósmym, gdzie poznamy m.in. magiczną naturę przedmiotów codziennego użytku. Kolejny rozdział poświęcony został duchowości jedzenia i energii zawartej w pokarmie, zaś kolejny poświęcony został rękodziełu i technikom, za pomocą których magią domowego ogniska można dzielić się z bliskimi. W jedenastym, ostatnim rozdziale, zebrane zostały zaklęcia i rytuały powiązane z domostwem i ogniskiem domowym.

Lektura tego niezwykłego, magicznego poradnika pozwala nam zrozumieć, że tak naprawdę klimat domowego ogniska, szczęście i powodzenie zależą od nas. Jeśli zechcemy działać, warto wykorzystać wiedzę zawartą w książce, nie wymaga to bowiem ani specjalnego wysiłku, ani specjalnych zakupów – większość niezbędnych do rytuałów produktów znajdziemy w kuchennych szafkach. Wystarczy tylko chcieć zmian, by nasz dom stał się prawdziwym domem, dającym siłę i emanującym miłością!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz